Sağlık

Bekarlığa Spa İle Veda Edin

Bekarlığa Spa İle Veda Edin

Ülkemizin birçok otelinde yer alan spa merkezleri, kişilere bakım yaparak, vücut rahatlığı hissettirmektedir.  Bünyesinde bulunan vücut rahatlatıcı aroma yağları, sadece vücudu değil, aynı zamanda ruhu da dinlendiren bir özelliğe sahiptir. Özellikle yeni evlenecek olan bay ve bayanların en çok tercih ettiği spa merkezleri, yeni dönemin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Gelin hamamları, cilt bakım odaları ve  masaj odaları ile yapılan spa terapileri, cildin ölü derilerden arınmasını sağlarken, aynı zamanda vücudu da zinde tutmada faydalı olur. Denizde bulunan yosun, aroma yağlar ve  deniz tuzu içeren ürünler, vücuda vitamin ve mineral yüklediği için, vücuttaki tuz ve su dengesi de sağlanır ve vücuda enerji kazandırılır.

Spa uygulayan yerlerdeki yöntemler birbirinden farklıdır. Bunlar içerisinde, buhar hamamları, deniz suyu terapisi, bel, kol ve ayak terapisi, tuz ile yapılan peeling, birçok çiçek ve bitkinin içerisine katılması ile hazırlanan spa terapisi ve  çamur banyosu şeklinde yapılan spa terapisi bulunuyor. Her ne kadar masaj isimleri birbirinden farklı isimlere sahip olsa da, spa masajı biter bitmez, vücut üzerinde yer alan ölü deriler ciltten atılır, stres vücuttan uzaklaştırılır, yorgunluğa son verilir, cilt problemleri ortadan kaldırılır, kan dolaşımı hızlandırılır ve kaslar yumuşatılır.

Düğün stresinden kurtulmak isteyen bayanlar ve baylar, spa masajlarını uygulatarak, yorgunluk atarak stresten uzak kalmış olurlar. Müzik ile birlikte yapılan spa masajının bulunduğu yerde hazırlanan özel dekorlar ve  mumlar da insanın ruhuna huzur verecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece yeni evlenecek olan bireyler için spa masajları, sakinliğin vazgeçilmez adresi olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu