Diyet

Bıldırcın Yumurtasının yararları

Bıldırcın Yumurtası

   

Hayvansal bir protein olan bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerinde oldukça faydalıdır. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından oldukça yüksek vitamine sahiptir. Bıldırcın yumurtası aminoasit içerdiği için birçok hastalıklara neden olan mikropların etkilerini azaltır. Genellikle küçük çocuklarda şiddetli görülen bronşit, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda bıldırcın yumurtası yedirilir veya süt ile birlikte içirilirse hastalıklarını atlatma süreleri daha aza iner. Bıldırcın yumurtası çoğu markette satılmaktadır, rahatlıkla bulunabilir. Çocuklara çok pişmemiş şekilde rafadan olarak yedirilmesi daha yararlı olacaktır.

      Bıldırcın yumurtasının fayda sağladığı birçok hastalık var, onlardan bir kaçı:

  • Kansızlık problemi olan hastalar
  • Çocukların gelişim süreci için ve iştahlarını açmak amacıyla
  • Göğüs, karaciğer ve mide problemlerinde
  • Nefes darlığı, bronşit ve astım rahatsızlıklarında
  • Bağışıklık sistemini güçlendirme
  • Kuvvetlendirici ve güçlendirici olarak ta kullanılabilir.

Bıldırcın yumurtasının çiğ değil de daha çok suda az haşlanmış şekilde tüketilmesi ve haftanın her günü içilmesi ya da yenilmesi yerine haftada bir gün içilmesi ya da yenilmesi yeterli gelecektir. östrejan miktarı yüksek olduğundan Çocuklarda aşırı tüketimi ergenlik dönemlerine bilinenden daha erken girmelerine neden olabilir. Yaşlılarda da aynı şekilde mümkünse önce bir doktorun tavsiyesi alınmalıdır.

   Bıldırcın yumurtası saç ve cilt bakımı için de oldukça yararlıdır. Cilt dokusu için hücre yenileyici ve gençleştirici olarak ta bilinir. Saçlar içinse, güçlendirici, canlandırıcı ve parlaklık verici özelliği vardır. Saç ve cilt bakımında bıldırcın yumurtası ile yapılan çeşitli maskeler mevcuttur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu