Anne-Çocuk

Çocuğunuza Yüksek Sesle Hayır Demeyi Öğretin

Çocuk küçük yaştan itibaren anne ve babasından aldıkları öğrendikleri ile yoluna devam eder. Bu nedenle sizlerin de bu konuda dikkatli olmanız gerekecektir.

Çocuğunuza yüksek sesle hayır demeyi öğretin bunu öğretin ki her yaşında karşısında ki insanlara boyun eğmemeyi ve hiçbir zaman haksızlığa maruz kalmamayı öğrenebilsin. Çünkü anneler her zaman evet demeyi öğrettikleri bireylerden ilerde kendi haklarını savunmalarını bekleyemezler. Yine bununla beraber bu bireylerin sağlıklı bir şekilde iletişim kurmalarını bekleyemezler. Bununla birlikte geç kişiliklerinin oluşmasına ek olarak bir de bireylerin sürekli olarak maruz kaldıkları zor durumların altında bizler de zor şartlara maruz kaldığımızda çok daha kötü durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmekteyiz.

Güzel Gelişim Doğru Etkileşim

Hayır demek her zaman zor olmamalı çünkü zorluğun yanında bireylere oldukça büyük zararlar vermektedir. Çünkü bu cevabı veremeyen bireyler daha çok istismara maruz kalabilmekte ve bununla birlikte her türlü zorluğa maruz kalabilmektedirler. Her aşamada ve neredeyse her noktada bireyler sağlıklı bir şekilde gelişim göstermeleri için her türlü kendilerini savunabilecek duruma gelebilmelidirler. Hem duygusal ihtiyaçlarımızda hem de bunun gibi birçok aşamada kendilerini çok daha iyi hissetmelerine ve çok daha iyi ifade etmelerine yardımcı olacaktır. Her şeye yaşanılan her zorluğa hiç düşünmeden teslim olmak çoğu zaman aciz bireylerin kaçış yoludur. Buna maruz kalan herkes her zaman çok daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedirler. Her türlü zorluğa maruz kalacak bireylerin genel olarak seçimleri mutlak suretle çocuk eğitimi konusunda sizlerin çok dikkatli ve özenli olmanız gerekecektir. Bu yolları deneyerek sizler de çok kolay bir çıkış yolu bulabilir ve yaşamınızı çok daha kolay hale getirecek bireyler dünyaya getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu