Yaşam

Kendi Parfümünüzü Kendiniz Yapın!

Farklı malzemeleri birleştirerek hazırlayacağınız doğal parfümler sayesinde kendi parfümünüzü kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Evde yapacağınız uygulamalar ile kendi parfümünüzü kendiniz yapın ve kendi kokunuzu kendiniz oluşturun. Dışarıdan satın almış olduğunuz parfümler içerisinde yer alan malzemelere karşı tereddütleriniz varsa bu durumda evde hazırlayacağınız parfümleri ile kendi kokunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Kullanılacak olan malzemeler sayesinde doğal bir şekilde hazırlayacağız parfümler herhangi bir problem yaşamadan kullanım olanağı elde etmenizi sağlamaktadır.

Hazırlayacağınızı parfümün daha uzun süre dayanıklı olması ve kokusunun kalıcı olması önemlidir. Bu nedenle özellikle kullanacağınız malzemelere dikkat etmeniz gerekir. Farklı seviyelerde karışım hazırlamak mümkündür. Uygulama yapmak isteyenler doğal parfüm hazırlamak için tercih etmiş oldukları farklı kokuları belli oranlarda karıştırarak uygulamayı yapabilirler. Tercih edeceğiniz kokuların özellikle birbiriyle uğurlu olması önemlidir. Bu sayede etkileyici kokular hazırlayabilirsiniz.

Evde Parfüm Nasıl Hazırlanır?

Karışım hazırlamak isteyenler için belirlenmiş olan taban, orta veya üst seviyede oranlar üzerinden uygulama yapılması mümkündür. Uzun süre kalıcı etkiye sahip olmak isteyenler özellikle istedikleri kokuyu elde edebilmek için farklı yöntemleri deneyebilirler. Farklı kokuları birbiriyle karıştırarak uyumlu sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Meyveli Bahar Çiçekleri İle Parfüm

Meyveli kokuları sevenler için hazırlanacak olan karışım katı olarak hazırlanabilir. Bal mumu kullanılması özellikle parfümün katı olmasını sağlamaktadır. Parfümler oranla bakıldığında daha kalıcı bir etkiye sahiptir.

Gerekli malzemeler;

  • 1 çorba kaşığı balmumu pastili,
  • Argan yağı, esansiyel yağlar,
  • Isı geçirmez küçük kağıt fincan,
  • Küçük bir kase.

Uygulanışı; İlk aşamada balmumu pastilleri kağıt bardak içerisine konularak aynı zamanda ısıya dayanıklı kap içerisine yerleştirilmektedir. Benmari usulü eritilmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında esansiyel yağlar erimiş balmumu içerisine katılarak hazırlanmaktadır. Bu şekilde evde kalıcı parfüm hazırlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu