Dekorasyon

Dekorasyonda İşlevsel Çözümler

Günümüzde evlerde daha işlevsel yaşan alanları yaratılması aslında çok pratik oluyor. Merdivenleri ya da duvarları çok basit biçimde kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dekorasyonda her geçen gün yeni bir başarıya imza atan iç mimarlar, birbirinden pratik ve işlevsel yaşam alanları yaratıyor. Küçülen evlerin her ihtiyacı karşılaması için tasarlanacağı alanlarına pratik dokunuşlarla yenilikler katılıyor. Küçük banyo mutfaklar, küçük odalar ya da yatak odanızdaki yetersiz alanları değerlendirmek isterseniz, pratik çözümler sunan tasarımlardan ilham alarak evlerinizi yenileyebilirsiniz.

Merdivenlere Bir De Bu Açıdan Bakın

Çok katlı evlerdeki merdivenleri değerlendirmek için merdiven boşlukları ve basamaklara çekmece ve dolaplar yaptırabilirsiniz. Bu alanlara ayakkabılarınızı ya da montlarınızı koyabilir, dilerseniz değerlendirmek için farklı malzemeler kullanabilirsiniz.

Pratik ve işlevsel yaşam alanları kurarak, evdeki fazlalıkları ortadan kaldırmak ve görünür yerlerdeki eşyalarınızı bu alanlarda depolamak isterseniz iyi bir fikir olarak merdivenlerden yararlanabilirsiniz.Dolapları Gizleyin!

Dolapları ve kitaplıkları duvara gömme biçiminde düzenleyerek hem daha güvenli hem de daha şık bir hale getirebilirsiniz. Dolaplarınızı gömme yaparak hem görsel bir şıklık hem de konforlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Konforlu bir yatak odası için giysileriniz ve dolabınız fazlalık yaratıyorsa, özel dolaplar yaptırarak, dar alanları değerlendirebilirsiniz. Ayakkabılarınız ve kıyafetleriniz için odanıza özel detaylar yaratarak, şık bir dolap yaratabilirsiniz. Beyaz ve farklı tonlarını kullanarak yatak odanızı, salonunuzu ve geçiş alanlarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Aynalardan Yararlanın

Dekorasyonda tercih edeceğiniz bir diğer hile olarak aynalardan bahsedebiliriz. Aynalar mekanın daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlar. Aynalardan yararlanarak yapacağınız dolaplar ve işlevsel yaşam alanları yaratarak şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Boy anlası ve enleme ayna modelleriyle mekanınızı ferah bir hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu