Teknoloji

Merakla Beklenen HTC Blockchain Telefon Geliyor!

HTC’nin sunduğu ilk blockchain tabanlı Android akıllı telefon Exodus, 23 Mayıs’ta meraklılarına resmi olarak tanıtılacak.

HTC Exodus Geliyor

İlk blockchain tabanlı telefon olacak olan HTC Exodus merakla bekleniyordu. Bu meraklı bekleyiş 23 Mayıs tarihinde sona erecek. Bu cihaz ile kripto paralar ve merkezi olmayan uygulamalar için evrensel bir cüzdan özelliği sunulacak.

Bu cihaz en başta en çok kullanılan kripto paralar olan bitcoin, ethereum ve diğer popüler paralar için destek sunulacak. Ayrıca telefonun nod olarak kullanılacağı blockchain ağı sayesinde kullanıcılar kripto para ticareti de yapabilecekleri. HTC akıllı telefonunuzu kullanarak akıllı para alıp satmanız mümkün olacak. Aynı zamanda bu cihazda yapılan işlemler için işlem ücreti de söz konusu olmayacak.

Blockchain tabanlı bu sistem ile HTC pek çok yeniliğin ve oiş ortaklığının da kapısını aralamış durumda. HTC Vive kurucusu olan Phil Chen blockcahin teknolojisinin başındaki isim olarak yer alıyor.

Consensus 2018 etkinliğinde açıklamalarda bulunan Chen, blockchain teknolojisini işaret etmişti. Kendi anahtarları, kimlikleri ve verileri tutabilecekleri bir merkez özelliği gösteren telefon düşündüklerini söylemişti.

Exodus Fiyatı Ne Kadar?

Alanında bir yenilik olacak olan bu telefon kullanıcılar tarafından bir hayli merak ediliyor. Blockchain tabanlı ilk telefon olan Sirin Labs’ın geliştirdiği Finney bin dolar fiyatla piyasaya sürülmüştü. Exodus bu alandaki iki numaralı telefon olacak. Blockcahain tabanlı akıllı telefon olan bu ürünün fiyatı oldukça merak ediliyor. Ancak bu konuda henüz bir duyum ya da sızıntı söz konusu değil. Resmi açıklama da henüz gelmedi. Cihaz tanıtıldıktan sonra fiyatın netleşmesi bekleniyor. Şimdi tüm gözler 23 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak olan tanıtıma çevrilmiş durumda. Cihazın tüm özellikleri ve fiyatı merakla bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu