Dekorasyon

Dekoratif Salon Abajur Modelleri ve Özellikleri

Dekoratif Salon Abajur Modelleri ve Özellikleri nelerdir? Dekoratif salon abajur modelleri 90’lı yılların başından itibaren salon dekorasyonu yapılırken en çok tercih edilen ürünlerden biri de salon perde modelleridir.

Dekoratif Salon Abajur Modelleri ve Özellikleri nelerdir? Salon aydınlatmanızda genel ve yerel aydınlatma kullanırsanız salon abajur modelleri size çok şık salon tasarımları sunacaktır. Ayaklı abajur modelleri olarak da bilinen ayaklı abajur uygulamaları sayesinde dekoratif bir etki yaratmak mümkündür.

Salon Vitrin Modelleri Ve Özellikleri

Salon dekorasyonunda oldukça stilize sonuçların elde edilebildiği salon abajur modelleri arasında kullanılan malzemeye göre de bir sınıflandırma yapmak mümkündür. Salon için bu sınıflandırmaya göre bir abajur seçecekseniz, malzeme seçimine de dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda fiyatın bir kısmının üretim malzemeleri olduğunu da belirtmek isteriz.

Salon teşhir modelleri için seramik, metal, cam, kumaş ve ahşap en çok kullanılan üretim malzemeleridir. Modern bir oturma odası dekorunuz varsa metal ve cam abajur öneriyoruz. Modern bir görünüme uygun bu malzemelerle üretilen perde çeşitleri sizlere oldukça etkili bir dekorasyon sonucu sağlayacaktır.

Oturma Odası İçin Modern Ekranlar

Klasik salon tasarımları için başta ahşap olmak üzere kumaş ve seramik malzemelerin kullanıldığı perdeler, salon dekorasyonu uygulamasına katkı sağlayacaktır. Bu vitrinler için seçeceğiniz rengi de salonun genel rengine göre seçmenizde fayda var.

Tripod gölgelik olarak da adlandırılan salon gölgelik modelleri için uzun ayaklı olanlar zemin lambası, kısa ayaklı olanlar ise üç ayaklı gölgelik olarak tanımlanır. Üç ayaklı teşhir modellerinin özellikle sehpalarda oldukça şık bir tasarım ilavesi olabileceğini söyleyelim.

Zemin lambası uygulaması hemen hemen tüm salon modelleri için şık sonuçlar elde etmenizi sağlar. Lambader seçiminde güçlü ayaklar, kötü sonuçlardan kaynaklanan olası kazaları önleyecektir. Zemin lambası için genellikle ahşap ayaklar kullanılır. Bu bacaklar da metalden yapılmıştır. Bacakların şekli ve kalınlığı, zemin lambasının stilinin önemli parçalarıdır.

Dekoratif Zemin Abajuru

Lambader uygulamasında, ışığın geldiği alanı kaplayan ve şapka denilen kısım en önemli kısımdır. Bu parçanın farklı kumaş ve malzemelerle üretilme imkanı vardır. Bu bölümdeki renk, zemin lambanızın gerçek rengini de ortaya çıkarır. Birçok farklı kumaş alternatifi ile üretilebilen bu bölümün salon rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu