Dekorasyon

Dokunmatik Masa Lambaları

Evde, iş yerinde ışığın yetersizliğinden dolayı ya da daha iyi çalışmak adına masa lambaları kullanılır. Geceleri çalışmak ve kimseyi rahatsız etmemek için en ideal aydınlatma aracı olan masa lambalarını tercih ederken göz sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekir. Masa lambasının, LED, tasarruf ampulü ya da normal ampul gibi farklı renkte ki aydınlatmalarına dikkat ederek satın almak gerekir.

Dokunmatik Masa Lambaları
Dokunmatik Masa Lambaları

Bunun yanında çok fazla yer kaplamayacak aynı zaman da işlevsel bir tasarıma sahip olması gerekir. Sürekli kullanacaksanız eğer bu başlıklara dikkat etmenizde fayda var. Aksine sadece belirli zamanlarda kitap okumak, ders çalışmak gibi amaçlarla kullanacaksanız fiyat olarak sizin için en cazip olanını seçmelisiniz.

İdeal Masa Lambası Nasıl Olmalı?

Masa lambalarında asıl olan ilk şey aydınlatmadır ve eğer dekoratif bir eşya olarak kullanmayacaksınız tasarım ikinci planda yer alır. Bunun için masa lambaları alırken kablosunun uzun olmasına, sadece fişlere değil bilgisayar için USB girişli olmasına dikkat edin. Her türlü ihtimali göz önüne alıp masa lambası modellerinde şarjlı ve ya pilli modellerini alarak işinizi sağlama alın.

Dokunmatik Masa Lambaları
Dokunmatik Masa Lambaları

Lambanın eklemli yapıda olması ışığı istediğiniz yönden ve istediğiniz açıdan gelmesi için daha elverişli olur. Yatak, dikey hareket etmesi bu nedenle önemli. Teknolojiyle birlikte gelişen masa lambası modelleri arasından dokunmatik olup ışığın şiddetini farklı kademelere göre kolaylıkla ayarlayabildiğiniz masa lambaları hem göz sağlığınız hem de kullanım kolaylığınız için idealdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu