Sağlık

Göz Yangısı Sebepleri Belirtileri ve Tedavileri

Gözün beyazını kaplayan şeffaf zarlar ile göz kapaklarının iç kısımlarının iltihaplanması durumudur. Genel itibari ile çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Rahatsızlık sahibi insanların, hemen uzman bir hekime başvurmaları ve kendilerini koruma altına almaları gerekir. Bulaşıcı özelliklerden de ancak bu yöntemle kurtulmak mümkündür.

Göz Yangısı Sebepleri Belirtileri ve Tedavileri
Göz Yangısı Sebepleri Belirtileri ve Tedavileri

Göz Yangısı Üzerine Bilinmeyenler

Virüs ve bakteriyel türden bir rahatsızlık olan Göz Yangısı, negatif yönde ilerleyen ve çocuklar arasında hızla yayılan bir rahatsızlıktır. Gözlerde oluşabilecek olan göz kızarmaları, bu rahatsızlığın en temel belirtisidir. Şişmiş ve kızarmış göz kapakları da bu hastalığın belirtisi olarak dikkat çekici noktadır. Bir diğer belirti de, göz yaşarmasıdır. Gözlerde oluşacak olan sulanmalar, bu rahatsızlığın belirtileri arasında yer alır.

Kaşıntılı ve buna bağlı olarak yanan gözlerde, göz yangısı hastalığının belirtileri arasında yer alır. Bu rahatsızlıkta, gözler genel olarak yanar ve bol miktarda bir kaşıntı meydana gelir. Gözden gelen akıntılarda, bu rahatsızlığa işaret eden bir faktördür. Bu rahatsızlığın meydana gelmesinde etkili olan bir diğer husus ise, göz kapaklarının birbirine yapışmasıdır. Bu durumda, açılmayan göz kapakları, hem göz içerisinde oluşacak sulanmaya neden olacak, hem de yanmanın nedeni olacaktır.

Göz Yangısı Sebepleri Belirtileri ve Tedavileri
Göz Yangısı Sebepleri Belirtileri ve Tedavileri

Bu tür rahatsızlığa sahip olan bireylerde, güneşli havalarda güneşe doğru bakamama durumu söz konusu olur. Güneşe bakınca, bir tür gözlerde sulanma durumu gerçekleşir. Gözlerde yaşanacak olan sulanmada, bu rahatsızlığın bir belirtisidir. Bu belirtileri, iyi bilmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu