Dekorasyon

Eski Eşyalarınıza Hayat Verecek Dekorasyon Fikirleri

Eski eşyaları değerlendirmek hem farklı bir dekorasyon elde edilmesini sağlamakta hem de ev bütçesine katkıda bulunmaktadır. Eşyalar eskidi deyip atmak yerine onları değerlendirerek değişik aksesuarlara dönüştürülebilir. Örneğin eski bir çift sandalye birleştirilip yeniden boyanarak bank haline getirilebilir. Üzerine konulacak minder dört dörtlük bir bank elde edilmesini sağlamaktadır.

Elerde genellikle pek çok boş kavanoz bulunmaktadır. Bu boş kavanozlar saksı olarak değerlendirildiğinde farklı bir görüntü elde edilmektedir. Üstelik dışı da cam boyası ile boyanıp desen verildiğinde dekorasyon için şık bir aksesuar olmaktadır.

Genellikle pek çok kişinin evinde eski iki çekmeceli bir komodin mutlaka bulunmaktadır. Bu komodinlerin üst çekmecesi çıkarılıp sevilen renklerde boyandığında ve içerisine minder yerleştirildiğinde dekoratif bir kitap okuma köşesi ortaya çıkmaktadır.

Eski Eşyalara Yeniden Hayat Vermek İçin Öneriler

Eski eşyaları değerlendirmek için en pratik çözüm onu farklı renklerde boyamaktır. Kullanılacak odanın renklerine uygun boyandığında dekorasyona uygun bir tasarıma ulaşılmaktadır. Örneğin eski bir şifonyer boyanıp alt kısmı boşaltıldığında evinde köpek ya da kedi besleyenler için yatak olabilmektedir.

Orta sehpalar zamanla kullanımdan dolayı eskimekte ve çizik dolu eski bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve sehpaya farklılık kazandırmak adına üst kısmı kumaşla kaplanıp sehpa farklı renge boyanabilir. Özellikle ahşap görünümlü sehpalar beyaz renge boyandığında ciddi bir fark ortaya çıkmaktadır.

Eşyalara yeniden hayat vermek için çoğunlukla antika eşyalar tercih edilmektedir. Bu eşyalar manevi yönden kıymetli olduğundan dolayı boya, temizlik, bakım gibi işlemler sonucunda kullanışlı ve fonksiyonel hale gelmektedir. Böylelikle eski püskü eşyalar yeni bir görünüm kazanmakta ve eski eşyalara yeniden hayat vermek mümkün olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu