Yaşam

Aşk Hikayelerinin Unutulmazları 

En iyi hediye kitaptır diyerek sizin için çok önemli olan sevdiğinize dünyanın unutulmayan aşk hikayeleri arasında sayılacak, son yıllarda çok okunan kitaplar listesinden hiç inmeyen Kürk Mantolu Madonna’yı armağan etmek aklınıza geldi mi? Bu eser arkadaşlarınızın doğum günleri için çok uygun bir hediye seçimi de olabilir.

Roman artık bir klasik kabul ediliyor. 70 küsur yıl önce yazılmasına rağmen hala popülerliğini koruyor, daha bir 170 yıl da koruyabilir. Çünkü dünyanın en evrensel konusu olan aşkı anlatıyor. Ama zengin kız fakir oğlan türünden bir eser değildir Kürk Mantolu Madonna. İnsandaki duyguların gücünü ve aşkın unutulmazlığını son derece akıcı bir üslupla ve aslında acı dolu bir hikayeyle anlatır.  Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda Kürk Mantolu Madonna kitabının yanına bir de kahve konuyor, kitap ve kahve birlikteliğinin zaten tadına doyulmaz. Ve gene yapılan sosyal medya paylaşımlarından yola çıkarak hatırlatalım; romanda sözü edilen Madonna’yı asla şarkıcı Madonna ile karıştırma gafletine düşmeyin.

Love Story’lerin En Güzeli 

Böylesi unutulmayan aşk hikayeleri içinde 1970’li yılların ünlü filmi olan Love Story de var. Adı bile Türkçe’de aşk hikayesi anlamına gelen film iki üniversite öğrencisi olan Oliver ve Jennifer’in öyküsüdür. Tam mezun olup iyi bir hayata başlayacakları sırada Jennifer kan kanserinden ölür. Zaten filme kaynaklık eden roman da “Ne söylenebilir 24 yaşında ölüp giden bir kızın arkasından” cümlesiyle başlar. Eser aynı zamanda unutulmayan şarkısı ile de çok beğenilmiştir. Love Story’nin üzerinden neredeyse 40 yıl geçti ama konunun gücü ve sadeliği ile şarkısı yüzünden film artık bir klasik halini aldı. Çok daha aksiyonlu anlatılan günümüz aşk hikayesi filmlerinin yanında Love Story pamuk şekeri gibi kalır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu