Güzellik

Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

Porselen gibi bir cilt bazı kişilerin hayalidir. Özellikle beyaz tenli kişiler, daha pürüzsüz ve güzel görünmesini istedikleri yüzleri için çeşitli doğal maske tarifleri yapmaktadır. Uzak doğuluların tercihi olan doğal yollarla yüz beyazlatma evdeki birçok malzemeyle mümkün olabilir. Yüzün beyazlaması için kimyasal yöntemler denemeye gerek yok. Çünkü birçok doğal ürün kullanarak yüzdeki lekeleri açmak, rengini beyazlatmak mümkün olabilir.

Yoğurt İle Cilt Beyazlatma

Yoğurtta bulunan polimer ve laktik asit, cildin beyazlamasını sağlamaktadır. Yoğurdu yüzünüze ince bir biçimde sürerek kurumasını bekleyin. Daha sonra iyice durulayın ve birkaç hafta sürekli işlemi tekrarlayın. Yoğurt kullanarak cildi beyazlatmak, asırlardır tercih edilen bir yöntemdir. Hem ekonomik hem de ucuz olan yoğurtla yüz beyazlatma oldukça etkilidir.

Nohut Unuyla Cilt Beyazlatma

Nohut ununa macun kıvamına gelene kadar su katın. Yüzünüze, dekolte bölgenize, boynunuza ve tüm vücudunuza bu maskeyi sürün. Tüm maske kuruyunca ılık suyla iyice durulayın. Bu macunu haftada iki kere uygulayarak en az 1 ay deneyin. Sonucu fark edebilmek için öncesi ve sonrası görseller çekebilirsiniz.

Limon ve Aloe Vera Jel ile Cilt Beyazlatma

Yüz beyazlatma yöntemleri arasında en bilineni olan limon ve Aloe Vera karıştırılarak tüm yüz ve boyuna sürülür. Koyu lekelerin beyazlamasını sağlayan bu karışım yarım saat yüzde bekletilir. Daha sonra uygulama tamamlanır. Cilt beyazlatma konusunda verimli bir sonuç elde edebilmek için cildin temiz tutulması ve genel olarak bakımının yapılması şarttır.

Maskeleri yapıp korumasız biçimde güneşe çıkmak lekeleri arttıracak ve cildinizin beyazlamasını engelleyecektir. Bu yüzden mutlaka kış mevsiminde bile güneş koruyucu krem sürerek dışarı çıkın. Koyu lekelerin beyazlaması için ihtiyacınız olan bakımı sağlayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu