Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Boya ve Duvar Kağıdı Seçimi

Boya ve Duvar Kağıdı

Ev dekorasyonunda tercih edeceğiniz boya ve duvar kağıdı çeşitleri evinizin en önemli giysisi gibidir. Öncelikle kullanım amacıyla birlikte tercihlerinizi boyadan yana mı yoksa duvar kağıdından yana mı kullanacaksınız? Bu iki kriteri amacınıza uygun olarak belirlemenin ardından mekanınızın derinliğini ve büyüklüğünü de göz önünde bulundurarak ışık evinizin ışık alma derecesine göre boya veya duvar kağıdınızı seçebilirsiniz. Evinizin içerisinde mobilyalarınızdan aksesuarlara kadar tüm donatılarda zemin kaplama ve tekstil donatılarınızı da göz önünde bulundurmanız boya veya duvar kağıdı seçiminde tercihlerinizi ne yönde ne renk ve modelde kullanacağınızla doğru orantılı olarak şekillenecektir.

Yalnızca evinizin belirli yerlerinde lokal olarak kullanabileceğiniz duvar kağıtlarını evinizin genel konseptinde tümüne de uygulata bilirsiniz. Duvar kağıdı seçiminde ise önemli olabilecek ayrıntı amacınıza ve zemin de dahil olacak şekilde renk ve desen dokusunu doğru seçmeniz olacaktır. Mekanlarınızın en önemli dokusunu doğru renk ve desen seçimiyle en ideal şekilde yansıtabilirsiniz. Duvar kağıdı seçiminde tercihlerinizi açık renk ve küçük desenli modellerden yana kullanmanız önerilir. Koyu renk ve büyük desenli olarak tercih edeceğiniz duvar kağıtları küçük alanlarınızı daha sıkıcı ve küçük gösterecektir. Renk, desen ve odanın içerisinde bulanan eşyalarınızla uyum dahilinde karışıklığa sebebiyet vermemek adına ayrıntılara dikkat etmeniz önemli olacaktır.

Evinizin tüm odalarında kullanabileceğiniz duvar kağıtlarını evinizin genel konseptine uygun olarak farklı ve birbirine yakın renk ve desenlerle destekleyebilirsiniz. Küçük mekanlarınızda eşsiz bir derinlik yaratabilmek adına persfektif açı tarzında üretilen duvar kağıtlarını tercih etmeniz doğru olacaktır.

Tekdüze bir boyadan yana tercihlerinizi kullanıyor iseniz aydınlatmayı ve ferah görünümü göz önünde bulundurarak evinizde bulunan diğer parçalara uygun olarak silinebilen yağlı boyalardan yana tercihlerinizi kullanmanız önerilir. Koyu renk tercih edeceğiniz boyalar aydınlatma sorunu yaşayabileceğiniz gibi evinizde basık bir hava yaratacaktır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu