Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Tasarım Stilleri Nelerdir?

Ev Dekorasyonunda Tasarım Stilleri Nelerdir? Her insanın evinde ihtiyaç duyduğu dekorasyon stili farklıdır. Bir evin dekorasyonu o evde yaşayanların kişiliğini ve zihin özelliklerini yansıtır. Bir evin gerçek bir yuvaya dönüştürülmesinde ise tasarım stilleri önemli bir rol oynar.

Ev Dekorasyonunda Tasarım Stilleri Nelerdir? Evinizin rahat, konforlu ve estetik bir dekorasyona sahip olmasını istiyorsanız, size en uygun stilleri uygulamanız gerekir. Ev dekorasyonunda tasarım stillerini uygularken evdeki her oda ayrı ayrı ele alınmalıdır. Ev dekorasyonunda stilleri uygularken bütçenizi harcamalarınıza göre ayarlamanız da önemlidir. Ev dekorasyonunda iki temel dekorasyon vardır. Bunlar iç dekorasyon ile dış dekorasyondur. İç dekorasyon evin içinin dekore edilmesi, dış dekorasyon ise evin dış görünümünün dekore edilmesidir. Evinizi dekore ederken iki temel tasarım stilinden yardım alabilirsiniz. Bunlar geleneksel ev dekorasyonu ile modern ev dekorasyonu stilleridir.

Geleneksel Ev Dekorasyonu

Geleneksel ev dekorasyonunda genellikle fildişi, beyaz ve krem gibi açık renkler kullanılır. Bu dekorasyon stilinde meşe, kiraz ve akçaağaçtan yapılmış mobilyalara yer verilir. Oturma odalarında ve yemek odalarında geniş ve rahat kanepeler kullanılır. Pencerelerde panjur yerine perdeler tercih edilir. Birçok dekorasyon stiline uyum sağlayan geleneksel ev dekorasyonu, evin her alanında desenli kumaşların kullanılmasını içerir. Örneğin sandalyelerde çiçekli minderler, desenli koltuk örtüleri ve raflarda işlemeli örtülere sıkça yer verilir. Aynı zamanda geleneksel ev dekorasyonunda zeminde geleneksel halı ve kilimler kullanılır. Ayrıca şömine ve ferforje objeler bu dekorasyon stilinde önemli bir yer tutar.

Modern Ev Dekorasyonu

Modern ev dekorasyonunda daha çok koyu renkler açık renklerle birlikte kullanılır. Modern ev dekorasyonunda siyah, koyu lacivert ve gri renkler baskın renkler olarak kullanılır. Bu renklerin kullanılmasıyla evin dekorasyonunda modern bir görünüm elde edilir. Modern ev dekorasyonunda pencerelerde perde yerine panjur kullanılır. Modern ev dekorasyonunda tercih edilen mobilyalar daha küçük ve daha kompakt bir tarzdadır. Modern ev dekorasyonunda metalden yapılmış eşyalar ve objeler ile modern sanat figürleri büyük bir yer tutar. Modern ev dekorasyonunda birden fazla dekorasyon stili çoğu zaman aynı anda kullanılır. Bu sayede çeşitli stillerin harmanlanması ile evlerde çağdaş bir yaşam alanı oluşturulur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu