Dekorasyon

Ev Yaşam Alanların Komple Dekorasyon Seçenekleri

Ev Yaşam Alanların Komple Dekorasyon Seçenekleri Nelerdir? Mevsim geçişlerinde insanlar, yaşam alanlarında yenilikler ortaya koymak istemektedir. Kışın soğuk dokusundan ilkbahar ve yaza geçişte, yazın sıcak dokusundan sonbahar ile kışın soğuk ve serin yapısına geçişte değişiklikler sıklıkla yaşanmaktadır.

Ev Yaşam Alanların Komple Dekorasyon Seçenekleri Nelerdir? İnsanlar temiz ve cesur adımlar atarak yaşam alanlarında yumuşak bir yapı kazanmayı amaçlamaktadır. Modern ve yumuşak yüzeylerin sanatsal dokunuşlarla ilham alındığı ortamlarda yaşamayı arzulayan insanlar, mevsimsel geçişlerde ortamlarında hareketlilik istemektedir.

Yumuşak Dokunun Hâkim Olduğu Dekorasyon

Tekstil ürünleri, yapıları itibarı ile yumuşak forma sahip bulunmaktadır. Dekorasyon malzemesi olarak tercih edilen tekstil ürünleri, dokularındaki yumuşaklığın yanı sıra düzensiz görüntüleri ile de tasarım dünyasının ilham kaynağını oluşturmaktadır. Özellikle açık tonların seçilmesi ve bej ile beyazın tonları ile dekorasyona vurgu yapılması hedeflenmektedir. Yumuşak dokulu nötr renkler ile siyahın vurucu renginin tercih edilmesi, dekorasyonunun amacı doğrultusunda tasarımı hareketlendirme yetmektedir.

Odaların bir bütünlük arz etmesi için tasarım ve aksesuarları özenle seçilmesi ve mevsim geçişlerinin izlerinin yok edilmesi için gerekli düzenlemenin yapılması, dekorasyonun ana gayesini oluşturmaktadır. İlham kaynağı olarak belirlenen dekorasyon tarzını, gerek banyo gerekse de tüm odalar için öncelikli hedef olarak oluşturmaktadır. Home ofis çalışma alanlarının düzenlenmesi içinde tercih edilen tarz, yumuşak dokularla kendini göstermektedir. Ortamın minimalist bir yaklaşımla düzenlenmesi sayesinde ortama sıcak bir ambiyans katılmaktadır. Odaların birbiri ile bütünlük arz etmesi ve aynı şıklığı taşıması, depolama alanlarına kadar ilerleyecek bir tarzın yansıtılması olarak kendini göstermektedir.

Oturma Odasında Gösteriş ve Sadelik

Oturma odalarının bir yanda zarif diğer yanda gösterişli bir görünüme ulaşmasını isteyen ve bekleyen insanlar, bazen de bu tercihini sadelikten yana kullanabilmektedir. Şıklık ve rahatlık, dekorasyonun odak noktasını oluşturmaktadır. Pastel tonlarla elde edilen organik ruh yapısı, mermer ile ahşabın dokusundan elde edilen doğallığı sayesinde istenen hedefe ulaşılabilmektedir.

Sakin ve doğal tonlar ile döşenen banyolarda kullanılan organik pamuk dokudan oluşan malzemeler, dinginlik ile duygusallığı bütünleştirerek ortama yansıtmaktadır. Soyut baskı özellikli yatak örtülerinin sanatsal dokunuşları ile yumuşaklık katılan yatak odaları, dekorasyonun şekillendirmektedir. Gün ışığı ve temiz hava, yatak odaları için istenen işlevselliktir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu