Gebelik

Gebelikte Omega 3 Almayın!

Hamilelik döneminde özellikle Omega 3 alımı gerekli midir, yoksa gereksiz midir? Merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Hamilelik sürecinde beslenme oldukça önemlidir. Doğru şekilde ve dengeli beslenmesi özellikle bebeğin ve annenin sağlığı açısından etkili olmaktadır. Bu nedenle anne adaylarının yeterli ve dengeli şekilde beslenmesi bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayabilir. Fazla miktarda yemek yemek yerine kaliteli şekilde beslenmek gerekir. Gebelik süresi boyunca özellikle vitamin, mineral ve protein bakımından yeterli şekilde beslenilmesi ve gerekli olması durumunda özellikle takviye alınması bebeğin gelişimini etkileyebilir. Bu süreçte iyi beslenmek isteyen anne adayları özellikle Omega 3 desteği alabilirler. Belli dönemde alınması gerekir. Bu nedenle özellikle dikkatli olunması gerekmektedir.

Fiziksel olduğu kadar zihinsel gelişimi etkilemesi nedeniyle özellikle Omega 3 tüketimi yaygın olarak tercih edilmektedir. Ancak anne adaylarının bu süreçte dikkatli olmasında fayda vardır. Sağlıklı bir şekilde hamileliğinizi gerçekleştirebilmeniz için doğal bir şekilde Omega 3 yağ asitlerinin alınması gerekir. Çok zincirli doymamış yağ asitleri olarak da adlandırılan Omega 3 özellikle sağlıklı beslenme için önemlidir. Esansiyel besin maddeleri sınıfında yer almaktadır. Bazı besin maddeleri içerisinde yüksek oranda bulunmaktadır. Dışarıdan besin yoluyla alınması gerekmektedir. Bu nedenle özellikle edilecek olan gıdalarda doğru seçim yapılması alınmasını sağlayabilir.

Omega 3 ve Gebelik

Yapılan araştırmalara göre özellikle gebelikte anne ve bebeğin sağlığı açısından gebelikte Omega 3 alımı önemlidir. Doğal bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu nedenle beyin oluşumunu veya gelişimini etkilemesi, görmek için retinanın gelişmesini sağlaması ve sinir sisteminin gelişmesi için alınması gerekir. Doktor kontrolünde alınması önemlidir. Doğal şekilde almak için uskumru, sardalye, hamsi, somon ya da ton balığı gibi balık grubundan tüketebileceğiniz çok sayıda farklı balık seçeneği bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu