Güzellik

Saç Düzleştiren 5 Doğal Yöntem

Kadınların istedikleri düz saçlar için saç düzleştirme yöntemlerine ihtiyacı vardır. En doğal yöntemler ile saçlarına zarar vermeden istediği görüntüye ulaşır.

Hindistan Sütü Kullanımı

Saçları doğal saç düzleştirici yöntemleri ile düzleştirmek isteyen kadınların imdadına Hindistan sütü yetişir. Hindistan sütü ile saçları hem düzleştirebilir hem de etkili bir şekilde bakımlarını yapabilirsiniz. Bir bardak Hindistan sütü ile iki kaşık limonu kıvamlı bir hale getirene kadar karıştırarak istediğiniz doğal ürünü hazırlayabilirsiniz. Buzdolabında beklettiğiniz ve krem kıvamına oluşan bu ürünü saçlarınıza uygulayarak yıkamanız gerekir.

Bal ve Süt Kullanımı

Süt ve balı karıştırarak saçları düzleştirmek uzun zamandır kadınların kullandığı bir yöntemdir. Bir çay bardağı süt içerisine iki yemek kaşığı bal ilave ederek saçınıza maske yapmanız gerekir. İki saat bu şekilde kaldıktan sonra maskeyi yıkayarak saçların düzleşmesi sağlanır.

Yağ Maskesi Kullanımı

Kaynayın suyun içerisine ağzı kapalı bir şekilde bir miktar zeytinyağı koyun. Daha sonra iyice kaynayan sudan zeytinyağını çıkararak saçınıza uygulayın. Bir süre bu şekilde saçlarınızı beklettikten sonra da iyi bir şekilde şampuan ile yıkayın. Bu uygulama düz saçlara sahip olmada son derece etkilidir.

Süt Kullanımı

Saç düzleştirme yöntemleri içerisinde süt tek başına bile işe yarar. Bu sayede de her zaman düzleştirmek zorunda kalmadığınız saçlara sahip olabilirsiniz. Sütü bir sprey şişesine boşaltarak her tarafına eşit bir şekilde yayılmasını sağlayın. Yarım saat bu şekilde bekleyerek sütün saç tarafından emilmesini bekleyin. Daha sonra saçlarınızı durulayarak düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Kereviz Kullanımı

İyice suyunu çıkardığınız kerevizi bir gece bekletiniz. Daha sonra ise saç diplerinize uygulayarak düz saçlara sahip olabilirsiniz. Saç düzleştirme yöntemleri içerisinde kerevizi kullanarak etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu