Teknoloji

İLETİŞİMDE TEKNOLOJİ

Gündelik hayatta uzman olmayı gerektirmeden teknoloji ile faydalandığımız alan iletişim alanıdır. Bu alanın en önemlisi tabii ki de telekomünikasyondur. Ülkemizde 3 farklı GSM operatörü vasıtasıyla ve çeşitli kampanyalarla bu imkânları neredeyse sınırsız kullanabilmekteyiz.

eh1
iletişimde teknoloji

Teknolojinin sürekli güncellendiği ve gençlerin ağırlıkta olduğu bu alandaki gelişmeler beraberinde elektronik atıkların da çoğalmasına neden olmaktadır. Ebeveynlerin istediklerini yapmaları karşılığı rüşvete dönüşen bu çılgınlık, yeterli bilinç oluşmadığından bir çığ gibi büyümektedir.

Sağlığa yansımaları

Telefon kullanımının artması, birçok belli belirsiz, sağlığa zararlı cihazların da piyasaya sunulması sonrası sağlık boyutunu gözler önüne sermektedir. Yapılan araştırmalarda daha çok çocuk ve gençlerde yaşanan tümör ve kanser vakaları bazı toplum kuruluşlarını harekete geçirmiş, bu alanda hazırlanan ufak tefek kamu spotları ve bilgilendirme sempozyumları sayesinde halk bilgilendirilmekte, yavaş yavaş bilinç aşılanmaya çalışılmaktadır. Ancak düşük kaliteli malzemeye sahip bu cihazların satışının halen tam olarak önüne geçilememektedir. Cihaz alınırken kesinlikle sevdikleriniz de düşünülerek karşılaştırılmalar yapılmalı, bundan taviz verilmemelidir.

Son yıllarda 3G teknolojisinin katkılarıyla insanların telefonu bir konuşma aracından genel bir iletişim aracına dönüştürmüştür. İnsanlar aralarında iletişim kurmak için yazılan değişiklik uygulamalar sayesinde sesli görüşmelerini 3G teknolojisinin internet sunumu sayesinde sesli mesaj ve görüntülü görüşme gibi platformlara taşımaya başlamıştır. Şu anda tartışmaların odağı haline gelen 4G teknolojisi de önümüzdeki günlerde hayatımıza dâhil olup bakalım ne gibi yenilikler sunacak, hep beraber göreceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu