Yaşam

İlişkide Yaş Farkı Önemli Mi?

Özgür düşünceler ile yetiştirilmememiz ve toplumsal baskılar ilişkide yaş farkı önemli mi? sorusunu gündeme getiriyor. Erkeklerin kendinden yaşça küçük kadınlarla bir birliktelik yaşaması toplum gözünde erkeğe bir baskı oluşturuyor olsa da kadınların kendilerinden yaşça küçük beylerle ilişki yaşamaları toplum gözünde daha ağır baskıların ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor.

Kadınların kendilerin büyük erkeklerle ilişki yaşamaları aslında kadınlar açısından iyi olarak da kabul ediliyor. Çünkü yaşça büyük erkekler kadın ile aynı yaşta ki erkeklere göre daha olgun olarak kabul ediliyor. Fakat bu durum 20-30 yaş büyük kişilerle birlikte olunduğunda ortaya koyduğunda işte toplum baskısı bu haddede artmaya başlıyor.

Yaşça Büyük Birini Sevmek

Gerek kadın olsun gerekse erkek yaşça büyük birini sevmek ile kendi yaşıtlarına karşı ilgi duymanın duygu yoğunlukları arasında bir farklılık gözlenmiyor. Aşık olunan veya hoşlanılan kişilere hangi yaşta olursa olsun aynı şekilde duygu yoğunluğu gözlenebiliyor.

Dolayısıyla yaşça büyük birini sevmek duygularda sınırını ortadan kaldırıyor. Yaşça büyük erkeklerle yaşanılan birliktelik erkeklerin olgunluklarından dolayı bayanların beklentilerini karşılıyor. Ancak bayanlar kendilerinden yaşça küçük beylerle birliktelik yaşıyorlar ise erkeklerin çocuklukları bayanların pek de hoşuna gitmiyor.

Erkekler kendilerinden küçük bayanlarla birliktelik yaşadıklarında ilerleyen yaşlarda onlara özellikle cinsel açıdan yetemeyecekleri konusunda endişeler yaşıyorlar. Genel olarak da daha çok toplumsal baskılarla bu tür ilişkiler sona eriyor.

İlişkide Yaş Farkı

Mutlu bir birliktelik için ilişkide yaş farkının çok da aşırı boyutlarda olmaması önem taşıyor. Uzmanlara göre 5 ila 10 yaş farkı bir birlikteliğin mutlu bir şekilde yürütülmesi için en ideal yaş farkı olarak görülüyor. Bu yaş farkının aşılması halinde büyük olan kişinin daha çabuk yaşlandığına şahit olunması isteklerin karşılanamaması halinde ilişkileri hüsranla sonuçlandırıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu