Diyet

Kilo Verdirmede En Etkili Diyetler Hangileridir?

Kilo Verdirmede En Etkili Diyetler Hangileridir? Kilo verdirmede en etkili diyetler yağ yakma sürecini hızlandırarak vücut sağlığınızı koruyabilir. Bizde bu yazımızda merak edilen diyet listelerini sizler için ele aldık.

Kilo Verdirmede En Etkili Diyetler Hangileridir? Kısa sürede kilo vermenize olanak sağlayan en etkili diyetlerden bazılarını sizlerle paylaşacağız.

Alkali Diyeti

Alkali diyeti kahvaltı ya da öğle yemeğinde önerilen besinlerden istediğiniz kadar yemenin mümkün olduğu etkili bir diyettir. Vücut pH dengesini sağlayarak kilo verme sürecini kontrol altına alır. Vücutta asit seviyesini, protein seviyesini dengeleyen önemli bir beslenme programıdır. İçerdiği asit oranına göre seçim yaparak sizin için özel olarak geliştirilen bu beslenme programıyla diyet sürecinizi kolay, pratik hale getirebilirsiniz. Taze meyve, sebze ve yumru bitkileri ile beslenebileceğiniz alkali diyetinde protein tamamen reddedilerek sebzeye ağırlık verilir.

İsveç Diyeti

İsveç diyeti 13 günde 7 – 10 kilo verebileceğiniz kiloları geri almanızı zorlaştıran özel bir diyettir. İsveç diyetinin keskin genel bazı maddeleri şunlardır:

  • Diyet listesinde yer alan miktarın üzerinde kahve ve gazlı içecek tüketmemeniz gerekir.
  • Diyeti 13 günden fazla yapmamanız 6 günü tamamladıktan sonra bırakmamalısınız.

Gaps Diyeti

Gaps diyeti genellikle anksiyete, şizofreni, otizm, depresyon bipolar ve obsesif kompulsif bozukluk, hiperaktivite bozukluğu, dikkat eksikliği gibi rahatsızlıkların olması durumunda başvurulan bir beslenme programıdır. Kilo verdirmede en etkili diyetler muhakkak alanında uzman bir kişiyle yapılmalıdır. Bağırsak florasını koruyarak sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardım eden bu diyet ev yapımı yoğurt, kemik suyu, ev yapımı turşu, avokado, hindistan cevizi yağı, tatlı patates, kırmızı pancar, balkabağı gibi vücut sağlığını destekleyen önemli besin kaynaklarıyla yapılır. Bu besinlerin içerisine sıkılmış limon, su ya da taze sıkılmış havuç suyu ilave ederek güne enerjik, zinde başlayabilirsiniz. Herhangi bir meyvenin ya da sebzenin suyunun yanı tedavi edici özelliği yüksek olan kereviz, pancar, havuç, lahana gibi çeşitli sebzeler de diyet sürecinde muhakkak tüketilmelidir.

Detoks Diyeti

Detoks diyeti vücudu arındırarak aktif şekilde yağ yaktıran ödem attırmada önemli bir diyettir. Detoks diyetinde spor, egzersiz yapmak diyette yağ yakma sürecinizi hızlandıran sağlık gelişiminize katkıda bulunan önemli bir etmendir. Günlük olarak 2 litre su içmek diyetin olmazsa olmazları arasında yer alır. 3 ana öğün, 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün yemek yiyebilirsiniz. Yemek aralarında 6 tane orta boy meyve tüketmeniz gerekir. Kilo verdirmede en etkili diyetler metabolizma, yağ yakma hızınızı artırır. Tükettiğiniz meyvelerle şeker ihtiyacınızı karşılayarak kan şekerinizi dengeleyebilir, sağlıklı, rahat, keyifli şekilde forma girebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu