Moda

Moda Dünyasında 90’lı Yıllara Dönüş Yaşanıyor!

Moda Dünyasında 90’lı Yıllara Dönüş Yaşanıyor! Tanık olanların en çok özlediği dönemlerin başında 90’lar gelmekte. Modasından, insan ilişkilerine dek farklı bir çağ olan 90’lı yılları özleyenler, önümüzdeki sezon moda trendlerini sevecek görünüyorlar.

Moda Dünyasında 90’lı Yıllara Dönüş Yaşanıyor! Moda dünyası geçtiğimiz sezon, 90’ların konseptlerine hızlı bir dönüş yaptı. 90’lardan ilham alan moda devleri, hangi detayları öne çıkardı?

Vatkalar

Moda devlerinin defilelerinde vatkaların gösterişli stillerle yeniden yorumlandığını görüyoruz. 80’lerde hayatımıza giren ve 90’ larda zirve yapan vatkalar, karşımızda günlük stillerde de sıklıkla çıkıyor. Gömleklerden bluzlara, elbiselerden ceketlere kadar vatka çok çeşitli parçalarda kullanılıyor. Omuzları güçlü gösteren ve dikkatleri üst bölgeye çeken vatka, kolsuz bluzlarda modası geçmeyen bir stile de imza attı.

Neona Dönüş

90’larda moda dünyasını kasıp kavuran neon renkler her tür parçada dikkatleri üzerine çekiyor. Üstelik neon, turuncudan maviye çok çeşitli renk seçenekleri sunarken takılarda da göz dolduruyor. Neon renkli pantolonların crop ve renkli ceketlerle tamamlandığı uçarı tarzları da görüyoruz. Neon üstlerin mavi kot pantolonlarla çok yakıştığını da hatırlatalım.

Bol ve Salaş Kazaklar

Doksanlar modası denildiğinde akla salaş kesimler geliyor. Bol kazaklar özellikle gençlerin tercihiydi. Spor ve klasik tarzı bütünleştirmek isteyenler; kot pantolonun üzerine atacakları gösterişli bir bol kazakla 90’lar rüzgarını estirebilirler. Bol kazaklar, mini eteklerle de rahatlıkla kullanılabilir.

Halka Küpe ve Tasma Kolyeler

90’lardan esinlenen yeni trendler arasında halka küpeler ve tasma kolyeler de dikkat çekiyor. Küpe ve tasma kolye modelleri içinde çiçek motifleri oldukça ilgi çekici. İri halka küpeler sade ve basit bir kombini çekici bir görünüme kazandırmak için de ideal parçalar. Tasma kolyelerde dövme tarzı yeni sezonda tasarımcılar tarafından tekrar yorumlandı. Ayrıca bu yılların plastik tasma kolyelerini de önümüzdeki sezonlarda sıklıkla göreceğiz.

Kot Ceketler

90’lar modası denildiğinde ilk akla gelenlerden biri kot ceketler oluyor. Doksanlarda geniş formları ile kullanılan kot ceketler, yeni sezonda kısa ve geniş modelleri ile karşımıza çıkıyor. 2022 sonbahar sokak stilinde elbiselerin üzerinde gördüğümüz kot ceketler, iri kolyelerle tamamlanabilir.

İspanyol Paçalar

Trendler listelerinin sevilen parçaları İspanyol paça kotlar, tekrar moda oldu. Dar bluzlarla, gömleklerle ve ceketlerle rahatça kombinlenebilen İspanyol paça pantolonlar, topuklu ayakkabılarla tamamlanabiliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu