Eğitim & Kurs

Kişisel Eğitim Kazanmak İçin En Önemli 5 Madde!

Kişisel Eğitim Kazanmak İçin En Önemli 5 Madde! Zaman içerisinde her zaman değişen kimliklere sahibiz. Kendimizi değiştirmek her zaman zor olmuştur.

Kişisel Eğitim Kazanmak İçin En Önemli 5 Madde! Bu değişimin temelinde ise motivasyon eksikliği olduğu belirtilir. Bu konuya dair sizlere kişisel eğitim nasıl olmalıdır sorusuna yanıt vereceğiz.

1-Vizyon Olmadan Asla

Hayatta yapmak istediğiniz şeyleri bir kağıda yazın. Bu klasik bir cümledir. Ancak yazılan her şey zamanla zihninizde oturacaktır. İlk olarak ne olmak istiyorum sorusuna yanıt verin. Bunun için ne yapmam gerekiyor? Bende diğer insanlardan farklı olan durum ne? Sorularına yanıt verdiğiniz takdirde bir vizyonun oluşmasına neden oluyorsunuz demektir.

2-Plan Her Şeyden Önce Gelir

Vizyon sahibi insanlar her zaman planlı olarak çalıştıklarını belirtirler. Başarının temelinde plan vardır. Plansız yapılacak şeyler zamanla unutulur.

3-Nasıl Biri Olmak İstiyorsanız

Zaman içerisinde insan belli yanlışları görür. Yanlışları gören insan bunun doğrusunun bu olması gerektiği hakkında düşüncelere kapılır. Burada yapmanız gereken durum ise nasıl biri olmak istediğiniz ile alakalıdır. Nasıl biri olmak istiyorsanız bütün gücünüzle o karaktere dönüşmek için çaba sarf edin.

4-Yüksek Sesle Okuma Egzersizleri

Başarının temelinde her zaman okumak vardır. Okumak sadece bir yere uzanarak ya da masa başında yapılacak bir eylem değildir. Günlük yapmanız gereken zorunlu ihtiyaçlar gibi okuma eyleminin gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vücut su ihtiyacı gibi beyninde yeni bilgilere ihtiyacı vardır. Okumaya başladıktan sonra bu eylemden vazgeçmemeniz gerekiyor. Okuduklarınızı da unutmamak için yüksek sesle okumanız gerekmektedir. Yüksek bir şekilde okumak her zaman anımsamak adına güzel bir eylemdir. Bu sayede kelimler ve sayılar zihninizde daha iyi yer edinecektir.

5-Hayaller Dünyası

Eğitim içerisinde dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise hayal kuramamaktır. Hayal kuramayan her birey zaman içerisinde sistem içinde kaybolmaya mahkum olacaktır. Sistem içerisinde düşünmeyen ve hayal kurmayan insanlar, sadece emir altında çalışmaya mahkum kalıyorlar. Sizlerin burada yapması gereken noktası ise hayaller kurmaktan geçecektir. Hayal gücü her zaman bilgiden daha önemlidir. Kişisel eğitim aşamalarında her zaman hayal kurun denmektedir. Hayal kuran insanlar bu hayalleri gerçekleştirmek için zaman ile yarışıyorlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu