Güzellik

Kusursuz Bir Gelin Makyajı İçin En İdeal Tüyolar

Kusursuz gelin makyajı, her insanın hayalidir. Bu anlamda kuaförler ciddi konular arasında yer alıyor. Kendiniz için en iyi olanı bizzat kendiniz bu yazımız içerisinde kolayca seçebilirsiniz. Şimdi konumuza dönelim. Kusursuz bir gelin makyajı için en ideal tüyoları buradan öğrenebilirsiniz.

Makyaj Sırları

Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Göz rengi, makyaj konusunda en önemli öğeler arasındadır. Göz rengin ile uyumlu olabilecek göz makyajı yapabilirsiniz. Göz rengini asla geri plana atmamanız gerekir.

Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

En belirleyici faktörler arasında tenin rengi gelmektedir. Ten rengini baz alarak renk seçimi gerçekleştirmek ve cildini buna göre hazırlamak son derece önemlidir.

Pembe ve fuşya renk şekilleri, beyaz tenli kadınlar için makyajda kullanılabilecek renklerdir. Bu anlamda cilt yapınızın ön plana çıkabilmesi ve esas renginin geri plana atılmaması gerekir.

Buğday tenli tüm bayanlar için renk seçenekleri son derece geniş yer almaktadır. Bu yüzden saç renginin durumu baz alınmaktadır. Koyu renge sahip saçlar için açık renkler kullanılarak bir makyaj uygulaması ideal olarak yer alacaktır.

Esmer tene sahipseniz latin bayanları örnek alabilirsiniz. Pastel tonlar kullanılarak yapılacak bir makyaj uygulaması sizler için olmazsa olmazlar arasındadır.

Suya Dayanıklı Makyaj

Suya dayanıklı makyaj ya da diğer adı ile plastik makyaj, gelin için olmazsa olmazlar arasınadır. Hareket dolu ve terleyebileceğiniz bir zaman nedeniyle makyajınız yüzünüzden akıp gitmemesi gerekir.

İnternet adresleri üzerinde trendler hiçbir şekilde bitmemektedir. Dalgalı kaş trendi de bir moda sınıfı olarak yer almıştır. Ancak bunu uygulamak zordur. Bu nedenle gelin makyajında da her zaman için sadelik ön planda olması gerekmektedir. Aksi durumda düğün sırasında kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu