Diyet

Makarna Diyeti Listesi

Kilo verme konusunda makarna diyeti listesi birçok kişinin favorisi olan bu besinin tüketilmesi konusunda en etkili diyet listelerinden biridir. Makarna diyetiyle kilo vermeyi kolaylaştıran birçok kişi, aç kalmadan kısa süre içinde formuna kavuşmanın bir yolunu bulabilmektedir.

Diyette Makarna Yenir Mi?

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan olan diyette makarna yenir mi sorusu birçok uzmanın tartışmasına neden olmuştur. Çünkü içeriğinde karbonhidrat bulunan makarnanın kilo vermenin aksine kilo almaya neden olduğu düşünülmektedir. Makarna diyeti, günün her saati makarna yemekle yapılmaz. Bu diyet normal diyet listesine ek olarak öğle yemeklerinde yağsız ve peynirli makarna tüketilmesiyle uygulanır.

İki hafta boyunca bol protein ve yeşilliğin yanında makarna tüketilmesi, kilo vermenizi kolaylaştırırken aç kalmadan istediğiniz kiloya ulaşmanızı da sağlar. Bu yüzden kilo vermeniz kolaylaşır. Ama abur kuburdan kesinlikle uzak durmanız ve sağlıksız besinler tüketmemeniz diyetinizin devamı açısından da önemlidir.

Makarna Diyetinin Zararları Nelerdir?

Kilo sorunu ciddi boyutta olanlar için Makarna diyetinin zararları nelerdir? Konusu değerlendirilmelidir. Obezite sorunu yaşayanların kilo vermesi için makarnadan uzak durulması gerekebilir. Ancak çok fazlalığı olmayan kişilerin kilo vermeleri için makarna diyeti iyi bir diyet listesidir. Örnek olarak bir liste vermek gerekirse şunu uygulayabilirsiniz;

  • Kahvaltıda bir dilim peynir, sade çay ya da kahve ve zeytin,
  • Öğle yemeğinde yağsız peynirli makarna ve ayran,
  • Akşam yemeğinde ise 100 gram et ve bol yeşillikli salata tüketebilirsiniz.

Makarna diyetlerinin tercih edildiğinde tam buğdaylı makarna ve kepekli makarna şeklinde de tüketebilirsiniz. Peynir seçimininde lor seçerek daha az kalorili makarna porsiyonları ayarlamanız mümkündür. Öğünlerinizde bol miktarda salata tüketerek zaten kendinizi uzun süre tok hissedebilirsiniz. Bu süreçlerde porsiyonlarınızı azaltarak küçültebilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu