Güzellik

Mini Yüz Germe Nedir, Nasıl Yapılır?

Uygun olan hastalarda bilinen yüz germe işleminden daha az tercih edilen bir seçenektir. Yumuşak dokulara mini yüz germe uygulanırken yüzünüzün daha genç olması ve iyi hatlara sahip yüz görüntüsü yapılmış olur.

Mini Yüz Germe Operasyonu Hakkında Merak Edilenler

Yanaklardan çenenize doğru inen derin çizgiler ve cildinizdeki sarkmaların artması yüzünden yaşlanma belirtisi olarak bilinir. 40 ve üstü yaş grupların da özellikle bayanlar da yüzlerinde ki görünümden oldukça rahatsız olurlar. Bayanların bu rahatsızlıklarından dolayı mini yüz germe operasyonu ile yapılabilir. Sigara tüketimi cilt sarkmasında önemli rolü bulanmaktadır.

Mini Yüz Germe Operasyonu Nasıl Olur?

Genel de 40 yaşının altında ki bayanların yüzlerindeki görülmeye başlayan çizgileri giderme ve dolgu gibi işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Fakat insanlar yüzlerindeki yaşlı görünümü ve sarkmalardan kurtulmak için yüz germe ameliyatı isterler. Bu ameliyat herkese yapılmaz. Çünkü yüz germe ameliyatının olup olmayacağını estetik cerrahi uzmanları karar verir.

Mini yüz germe operasyonu için ideal hastalar grubu çok aktif yaşayanlar, yoğun işlerde çalıştıkları için zaman ayıramayanlar ve erken yaşlanma belirtilerinin çok fazla çene altında görüldüğü 40 yaşındaki insanlar dan oluşur.

Zamanla cildimizdeki kolajen dokusu  azalır ve cilt kendini toparlamakta güçlük çeker. Yer çekimine yenik düşen yüz hatları zamanla yaşlı ve yorgun bir görünüme bürünür. Bu görüntünün önüne geçmek için mini yüz germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. Mini yüz germe operasyonun da yoğun dereceli sarkıklıklar tedavi edilmez  sadece minimal dokunuşlar yapılır. Tam yüz germe operasyonu ile daha doğal bir sonuç ortaya çıkar. Mini yüz germe ameliyatını genellikle 50  yaş ve üstü bayanlar tercih etmektedir. Mini yüz germe operasyonu en çok istenilen estetik ameliyatıdır.

Mini Yüz Germe Operasyonu Sonrası Nasıl Olur?

Operasyondan ilk çıktığınız da 1 veya 2 saat hastalarımızı ameliyathanenin içindeki ayılma bölümünde gözlemlenir. Daha sonra odanıza çıkartılırsınız. Uzman estetik cerrahlarımız tarafından kontrolleriniz gerçekleşir. Eğer herhangi bir sıkıntı çıkmaz ise gün içerisinde taburcu edilirsiniz. Bu işlemler profesyonellik gerektiren önemli işler olduğu için güvenli bir mini yüz germe estetik merkezine gitmenizi öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu