Teknoloji

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör Nasıl Kullanılır?

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör nasıl kullanılır? Son yıllarda piyasaya sürülen dizüstü bilgisayarlara baktığımızda ses sistemleri açısından oldukça güçlü hale geldiklerini görüyoruz.

Taşınabilir bluetooth hoparlör birçok ünlü ses firmasının ileri teknolojilerini entegre eden ve genellikle stereo hoparlörlü ses sistemlerini içeren modellere rastlıyoruz. Bluetooth hoparlörü eşleştirme moduna geçirdikten sonra dizüstü bilgisayarınıza geçin ve şu adımları izleyin;

-Ayarlar uygulamasını açın.

-Ana sayfadaki Cihazlar bölümüne gidin.

-Cihazlar bölümüne girdiğinizde karşınıza çıkacak olan sayfa Bluetooth ve diğer cihazlar sayfası olacaktır. Bilgisayarınızın Bluetooth bağlantısı kapalıysa, buradaki Bluetooth ayarını Kapalıdan Açık’a değiştirin.

-Ardından, sayfanın üst kısmındaki Bluetooth veya başka bir cihaz ekleyi tıklayın.

-Bağlanmak istediğiniz Bluetooth hoparlörün beliren Cihaz Ekle penceresinde görünmesini bekleyin.

-Eklemek istediğiniz cihaz görüntülendiğinde üzerine tıklayın. Bir süre sonra bağlantı kurulur. Bağlantı kurulduktan sonra Bluetooth ve diğer cihazlar sayfasına baktığınızda Ses bölümünde bağladığınız Bluetooth hoparlörün adını göreceksiniz.

-Artık Bluetooth hoparlörünüzü bilgisayarınızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bluetooth hoparlörünüz aracılığıyla bilgisayarda ses akışı yaparken, Windows’un sağ alt köşesindeki hoparlör simgesine tıklayın ve Bluetooth hoparlörünün adını göreceksiniz. Bu şekilde bağlantının başarılı olduğunu doğrulayabilirsiniz. Hoparlör sesini artırmak veya azaltmak için bu bölümü de kullanabilirsiniz.

Bluetooth Hoparlör Bağlantısı Otomatik Olarak Kurulur

Müzik dinledikten veya film izledikten bir süre sonra, ses akışı durduğunda hoparlör otomatik olarak kapanacaktır. Bluetooth hoparlörü ve bilgisayarın bağlantısını kesmediğiniz sürece, hoparlörü açtığınız anda otomatik olarak bilgisayara bağlanacak ve bu şekilde ses akışı otomatik olarak hoparlöre aktarılacaktır.

Piyasada birçok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Bazıları büyük boyuttadır ve diğerleri cepte veya çantada taşımak için daha uygundur. Özellikle tatilde veya seyahatte bu küçük ürünler çok kullanışlıdır. Çoğu zaman, bilgisayarın sunduğundan biraz daha yüksek hacimli çıktı da sunulur. Bağlantı kurulduktan sonra Bluetooth ve diğer cihazlar sayfasına baktığınızda Ses bölümünde bağladığınız Bluetooth hoparlörün adını göreceksiniz.

Artık Bluetooth hoparlörünüzü bilgisayarınızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Bluetooth hoparlörünüz aracılığıyla bilgisayarda ses akışı yaparken, Windows’un sağ alt köşesindeki hoparlör simgesine tıklayın ve Bluetooth hoparlörünün adını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu