Teknoloji

Teknolojinin Yararları Ve Zararları

Teknoloji yararlı mı zararlı mı

Teknoloji, günümüzün hemen her noktasında bulunan ve artık vazgeçilmez hal alan bir şeydir. Çok fazlaca işimizi gören ve yardımcı olan bir şey haline gelerek yaşamı kolaylaştırmış ve faydaları oldukça çoğalmıştır. Ancak bunun yanında bir de elle tutulur ve ciddi bir şekilde de zararları olduğu bir gerçektir. Ama ne yazık ki teknoloji insanları öyle bir noktaya getirdi ki zararlarından çok yararlarının ön planda olduğu ve yararlarının daha çok düşünüldüğü bir izlenim oluşturdu.

Teknolojinin Yararları

Teknolojiden faydalarına örnek olarak; telefonla uzaktaki görüşmek istediklerimizle sesli veya görüntülü olarak  konuşmak, araştırmak istediğimiz şeyleri bilgisayar vasıtasıyla kolay ve hızlı bir şekilde yapmak, ulaşım araçları ( uçak, araba vb..) kullanarak hızlı ve daha güvenilir bir yolculuk yapmak, yiyecek ve içeceklerin saklanmasında gerekli ve önemli olan buzdolabını kullanmak, çamaşır bulaşık makineleri mutfak aletleri kullanmak, ısınmak ve daha birçok amaçla kullanılan doğalgaz kullanmak, televizyon radyo gibi haberleri öğrenmek ve bazı şeyler için önlem alma konusunda yardımcı olan aletleri kullanmak ve daha birçok yararı olduğu bilinen bir gerçektir.

Teknolojinin Zararları

Teknolojinin olumsuz yönlerine  örnek olarak da; telefon, bilgisayar, hastanede yapılan bazı tetkikler gibi radyasyon saçan aletler,   doğalgaz vb.. patladığı zaman zarar veren şeyler, arabalardan çıkan egzoz ve fabrikadaki bacalardan çıkan dumanın çevreye ve insanlara kirli hava olarak geri dönmesi, elektrik kaçaklarından meydana gelen elektrik çarpıntıları, küresel ısınmaya neden olan başlıca şey olan ve daha birçok konuda da teknolojinin ciddi bir tehlikesi ve zararı vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu