Yaşam

Yaz Aylarını Formda Geçirmenin 8 Püf Noktası! 

Yaz döneminde kiloların da artması yaz aylarını formda geçirmenin 8 püf noktası arayışlarının artmasını sağladı. Bu makalede sizlere önerileri sunuyoruz.

Yaz aylarını formda geçirmenin 8 püf noktası sizin için son derece uygun bir diyet programından ömür boyu şaşmamakla mümkün olabilir. Kilo vermeye uğraştıktan sonra o kiloları geri almak son derece rahatsız edici olabilir.

  1. Su İçin

Bol bol su içerek gereksiz yere atıştırmalık yemek arzusundan kurtulabilirsiniz. Vücudunuza gereken suyu vererek kilo almaktan kurtulabilirsiniz. Yemek saatlerinizde ise daha az gıda tüketebilirsiniz. Su isteğinizi çay ve kahveyle değil suyla gidermelisiniz.

  1. Düzenli Beslenin

Yaza kadar kilo vermek isteyenler, kilo verene kadar değil sürekli sağlıklı beslenmelidir. Hayattan abur çubukları kesin olarak çıkararak daha sağlıklı bir beslenme düzeninin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Karbonhidratı Kesmeyin

Tamamen kesmek yerine kesin bir şekilde azaltın. Çünkü karbonhidratı tamamen kesmek kaslarınızın erimesine neden olabilir. Bu da kas kaybı yaşamanıza neden olabilir.

  1. Düzenli Egzersiz Yapın

Fiziksel olarak aktif olmanızı sağlayan egzersizlere günde yarım saat yürümeye başlayarak başlayabilirsiniz. Özellikle %30 aktivite, %70 diyet oranını dengede tutmalısınız.

  1. Kahvaltı Edin

Kahvaltı yaparak güne başlayın! Günün en sıkı öğünü olan kahvaltı uzun süre acıkmanızı önleyecektir. Mutlaka kahvaltınızı yapın.

  1. Alışverişe Tok Çıkın

Kilo vermek için alışverişe tok karnına çıkmalısınız. Alışveriş listesi yaparak mevsiminde sebze ve meyve tüketerek düzenli ve doğru beslenmeye başlayabilirsiniz. Abur cubur reyonlarından kesin olarak uzak durmanız gerekmektedir.

  1. Balık Tüketin

Dengeli ve doğru beslenmek için balık tüketebilirsiniz. Balık tüketimini sınırlamadan diyet listenize ekleyerek birçok açıdan sağlığı garantileyebilirsiniz.

  1. Yavaş Yiyin

Yavaş ve uzun lokmalarla yemeğinizi yavaş tüketmeyi tercih etmelisiniz. Hızlı yemek yemek sağlığı kızı ciddi anlamda tehlikeye sokabilir.

  1. Diyetiniz Sürekli Olsun

Diyetinizin kilo verene kadar değil sürekli devam etmesini sağlayın. Aksi halde kilo vermeniz çok zor olacaktır. Verseniz bile bu kiloları geri alabilirsiniz.

  1. İdeal Kilonuza Ulaşın

Kilo vermek istediğinizde  yaza fit girmek değil ideal kilonuzda yaşamınızı sürdürmek önceliğiniz olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu