Dekorasyon

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası, görünümü ile estetik açıdan olduğu kadar düzeni ve dekorasyonu ile de dilediğiniz ölçülerde beğeninizin bir yansımasıdır. Ailenizin bir masa etrafında toplandığı alan olan yemek odası aynı zamanda misafirlerinizi de en doyumsuz sohbetlerle ağırlayacağınız özel bir bölümdür. Yemek odası dekorasyonu ile estetik beğeninizi yansıtırken, konsol, yemek masası, aynalı büfe ve sandalyelerden oluşan standartlarda kendi seçiminizi daha zenginleştirebilirsiniz. Seçim yaparken konsol ve masa ölçülerini alana göre hesaplamak ise en önemli önceliktir. Geriye ise yalnızca birkaç küçük ayrıntı kalacaktır.

Yemek Odası Dekorasyonu
Yemek Odası Dekorasyonu

Moda Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasında ilk seçim elbette masa olacaktır. Bugün masa seçiminde yuvarlak hatlara sahip masalar daha çok tercih edilirken, isteğe göre cam detaylı tasarımlarda da bir artışın olduğu gözlemleniyor. Odanızın büyüklüğüne göre sekiz, on veya on iki kişilik masa tercihi ise tamamen size kalmış. Küçük bir alanda büyük masa tercihinden uzak durduğunuz sürece aradığınız konforu rahatça uygulayabilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonu
Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odanızı dilediğiniz standart ve ölçülerde daha da güzelleştirebilirsiniz. Parke olan bir zeminde parça halılar ile dilediğiniz renk uyumunu yakalayabileceğiniz gibi duvarlara uyumlu masa rengini seçerek de arzuladığınız pozitifliği yakalayabilirsiniz. Masa örtülerinde ise mevsimlere göre değişime gidebilirsiniz; bahar aylarına uygun canlı renkleri tercih edebileceğiniz gibi kış aylarında da yemek odası dekorasyonu için daha sade renkler ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Odaya armoni katacak mum ışığı, modern tasarım çizgilerinde günün modasına uygun perde seçeneği ve birkaç güzel vazo ile de değişik bir hava yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu