Teknoloji

Youtube İçin Video Montajı Nasıl Yapılır?

 

Dünyanın en popüler video izleme ve paylaşma platformu olan Youtube için hazırlanan videoların montaj aşamasında oldukça dikkatli hareket etmek gerekmektedir.

Youtube hem dünyada hem de ülkemizin en popüler video izleme ve yükleme programı durumundadır. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan Youtuber kavramı ile beraber kullanıcılar yükledikleri videoların izlenme oranlarına göre Youtube platformunun reklam gelirinin bir kısmını almaktadır. Ve iyi izlenme oranlarına sahip kişiler için bu kazanç oldukça tatminkâr seviyelerde olmaktadır. Hal böyle olunca Youtube platformuna video yükleyerek para kazanmak isteyenler için Youtube için video montajı nasıl yapılır konusu oldukça önemli bir hale gelmiştir.

Çünkü kaliteli ve profesyonel bir şekilde hazırlanan videolar yine yüksek düzeyli bir montaj sayesinde hem Youtube kurallarına uygun hem de video izleyecek insanları için izlemesi daha keyifli bir hale gelmektedir. İyi bir video paylaşımı için montaj olmazsa olmaz bir uygulama durumundadır.

 Profesyonel Youtube Video Montaj Uygulaması

Hazırlanan videoların video sürelerinin hazırlanması, yasak olan görüntü ve müziklerin çıkarılması veya sürelerini azaltılması, videoya çeşitli müziklerin ve efektlerin eklenmesi süreci tamamen video montajı ile gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda ilk başta profesyonel ve orijinal bir video montaj programı kullanılmalıdır.

Piyasada ücretsiz olan uygulamaların özellikleri ve yapılacak işlemler oldukça sınırlı durumdadır. Bu anlamda profesyonel montaj işi ile uğraşan kişilerle birlikte çalışmak ortaya konan işi kalitesini ve verimliliğini oldukça arttıracaktır. Yapılacak montaj uygulaması noktasında Youtube kural ve yasaklarını iyi bilmeli ve bu doğrultuda montaj yapılmalıdır. Aksi takdirde hazırlanan videoların telif yeme durumu olabilmektedir. Ve Youtube platformunda bu durumun birkaç defa tekrarlanması kanalınız için çeşitli kısıtlamaların oluşmasına neden olabilmektedir. Hatta süreç sonunda kanalın temelli kapanması bile olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu