Ekonomi

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Nedir?

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Nedir? Fonların anlık ve sürekli transferi alanında ön plana çıkan fast işlemi bankalar arasındaki ve hesaplar arasındaki transferi içerir.

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Nedir? Fonların anlık ve sürekli transferi günlük 24 saat olacak şekilde işlem görür. Bu kapsamda fast işlemine bağlı olarak ufak da olsa bir kesinti durumu yaşanabilir. Ancak fast işlemi bugün en çok başvurulan işlemler arasında yer alır. Özellikle gecenin bir yarısı bile para transfer işlemini fast ile yapsanız anında hesaba geçer. Yani bunun için bankaların genel açılış ve kapanış saat dilimine ihtiyaç yoktur. Ancak diğer ödeme seçeneklerinde böyle bir durum söz konusu olmaz.

Anlık Fast Transferi

Fast transfer işlemi anlık olarak yapılan bir işlemdir. Bu alanda çoklu para gönderimi de söz konusu olabilir. Fast ile karşı hesaba anında para transferi sağlanır. Bunun için sadece para göndermek için seçilen işlemin fast olması gerekir Ancak fast transferi ile üst para limiti 1000 TL ile sınırlanır. Para transfer işlemi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir. Karşı tarafın hesabına para geçtiği zaman ona da bildirim gider. Yani fast alanında tüm işlemler anlık olarak yapılır. Bu alanda siz de fast transferi ile para gönderim işlemini yapabilirsiniz. Her para aktarım işlemi için fast karşılığında sizden çok az bir ücret kesintisi talep edilir.

Fast ile Para Aktarımı Yapmak

Fast ile para transferi yapma işlemi bugün tüm banka ve hesaplara tanınmış olan bir işlemdir. Siz de bankanızın ana sayfasına girip bu alanda transfer işlemini kendiniz inceleyebilirsiniz. Sadece parayı gönderirken karşınıza çıkacak olan gönderim seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekir. Bu para gönderim seçenekleri arasında ise fast işlemi de vardır. Fast işlemi ile anlık olacak şekilde paranızı transfer edebilirsiniz. Eğer acil bir işiniz varsa ve para ve vakit kaybetmeden parayı görmeniz gerekiyorsa karşınıza fast işlemi çıkar. Fast işlemi ile hızlı ve kolay olacak şekilde anında aktarım sürecine tanıklık edebilirsiniz. Fast ile para aktarımı kapsamında işleminiz anlık olarak yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu