Trend & Moda

Basen Bölgesi Geniş Kadınlara Giyim Önerileri

Basen bölgesi geniş kadınlarda giyim konusu bazen uzun zaman alabilmektedir. Yani kalça bölümünü daha geniş göstermeden giyim olabilir.

Basen Bölgesi Geniş Kadınlarda Kıyafet Seçimi

Basen bölgesi geniş kadınlarda kıyafet seçimi  önemli bir detaydır. Eğer bu bölümde bol döküm kıyafetler giyilirse daha da geniş bir görüntü olabilir.  Bunu engellemek için çok dar olmayan ama geniş de olmayan kıyafetler uygun olur. Ayrıca yatay çizgileri olmayan kıyafetler, dikey ya da düz desensiz kıyafetler olduğunuzdan fazla geniş görünmeyi engeller.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı

Kalçaları daha dar göstermek için açık renk kıyafetlerden kaçınabilirsiniz.  Açık renk ayrıntıları daha fazla göstermesi bakımından geniş görüntünün de daha çok ortada olmasına neden olacaktır. Bunun dışında koyu renkler daha dar görüntü kazanılmasını sağlayabilir. Yani genişliği çoğaltmak yerine azaltmış olursunuz. Ancak sadece siyah renkle de sınırlı kalmak zorunda olmadığınızı bilmek gerekir. Koyu kırmızı, lacivert, kahverengi gibi tonlar da kullanılabilir.

Odak Noktasını Başka Yere Yönlendirin

Orantısız kalçalara sahip kadınların işine yarayacak önemli bir ayrıntı, odak noktasını kalçalardan başka bir yöne doğru çekmektir. Bunun yapılışı üst kısımda daha gösterişli kıyaftler seçimi, makyaj ve saçı daha ön plana çıkarmak gibi düşünülebilir.  Yani çok gösterişli bir pantolon ve sade bir üst şeklinde değil de tam tersine sade ve koyu renk bir alt ile üst bölümde gösterişli olmayı seçebilirsiniz.  Ayrıca kalçalarınızın üzerinde desenli işlemeli şeylerden uzak durmasını sağlayabilirsiniz. Cepler, pileler vs. Daha da büyük bir görüntü olmasına neden olabilir. Tek renk ve sade pantolonlar avantaj sağladığından bunlar her zaman değerlendirilmeldir.

Topuklu Ayakkabılardan Faydalanın

 Basenleri daha dar göstermek için topuklu ayakkabılı kombinler yapabilirsiniz. Bunun nasıl etki ettiğine gelince topuklu ayakkabıların daha uzun bacak boyu gösterdiği bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu