Trend & Moda

Bikini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazın gelmesi ile birlikte açılan tatil sezonunda vücut hattınıza uygun bikini alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Bikini alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Örneğin kumaşı, dokusu, rahat etmeniz ve teninizin rengi ile uyumu çok önemlidir. Bikini giydiğinizde sizi rahatsız etmeyecek ve kalın ya da ince bölgeleriniz varsa çizgi ve detaylarla kapatmanız gerekecek önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca vücut hatlarınızı göstermek veya vücut hatlarınıza güveniyorsanız da bikini modellerini tercih edebilirsiniz.

Bikini Üstü Seçimi Nasıl Olmalı?

Bikini üstü için baskılı desenler, fırfırlı modeller ya da açık renkli modeller vardır. Bu modeller göğsünüzü olduğundan daha büyük gösterecektir. Eğer göğüslerinizin büyük görünmesini isterseniz sade modeller yerine daha detaylı modeller seçmelisiniz. Bikini üstü seçiminde eğer göğüsleriniz olduğundan daha büyük ise hem daha sade bikini üstü seçmelisin hem de rahat etmeniz için üsten askılı bikini üstlerini kullanmalısınız. Bikini üstlerinde dolgusuz modelleri tercih etmelisiniz.

Vücut Şekline Göre Bikini Renk Seçimi

Vücudunuzun ince ve küçük görünmesi için koyu renkler büyük göstermek için açık ve canlı renkler tercih etmelisiniz. Vücut şekline göre bikini renk seçimi yaparken vurgulamak istediğiniz bölgenize açık renkler kullanmalı, vücudunuzun görünmesini istemediğiniz yerlerine ise koyu renkler tercih etmelisiniz. Örneğin göğüs kısmınız çok büyük fakat basenleriniz küçük ise göğüs kısmınızı daha az ön plana çıkaracak dolgusuz bikiniler tercih edebilirsiniz. Çok canlı renklerden kaçınmalısınız. Vücudunuzun şekline uygun bikini tercihini iyi yaparsanız hem rahat edersiniz hem de bikininiz üzerinize yakışır.

Vücut Şeklinize Göre Bikini Modeli Seçimi

Bikini tercihi yaparken vücut ölçünüze göre bikini altı ve üstü olarak farklı modeller alabilirsiniz. Çok zayıfsanız bunu kapatmak için desenli ve fırfırlı bikiniler tercih edebilirsiniz. Vücudunuzun hangi bölgesini kapatmak istiyorsanız o bölge üzerinde koyu renk tercih edin. Vücut şekline göre bikini modeli seçimi renk, desen, model, içerisinde ne kadar rahat edebiliyorsunuz hepsine dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde bikini modelinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da sizi fazladan masraf içerisine girmenize neden olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu