Trend & Moda

Battaniye Atkılar Nasıl Kombinlenir?

 

Evinizin sıcaklığını yanınızda taşımanıza olanak tanıyan battaniye atkı modelleri, adını battaniyeyi çağrıştırmalarından ve büyük bir ebada sahip olmalarından alırlar. Ebadının bu kadar büyük olması battaniye atkıların nasıl kombinleneceği ile soru işaretlerini beraberinde getirmektedir. Size battaniye atkılarınızı günlük kıyafetleriniz ile nasıl kombinleyeceğiniz ve hangi şekillerde kullanabileceğiniz ile ilgili bilgi veren bir yazı sunuyoruz.

Battaniye Atkının Renge Göre Kombini

Battaniye atkılar, pek çok renk ve modelde üretilebilen atkı modelleridir. Dolayısı ile battaniye atkının rengine ve modeline göre nasıl bir kombin yapılacağı ve hangi kıyafetler ile bir bütün olacağı belirlenmektedir. Eğer düz renk ve desensiz bir battaniye atkı seçtiyseniz, kombininizde bu rengin yakışacağı kıyafetleri kullanmanız doğru olacaktır. Eğer çok canlı bir renk ise, diğer kıyafetlerinizin sade ve dikkat çekmeyen renklerde olması atkınızın ön plana çıkmasını sağlarken; desenli ve çok renkli battaniye atkılarda genel olarak siyah, taba ve diğer kış renklerinin olduğu ceket modelleri tercih edilmelidir. Böylece atkınız ön plana çıkacak ve kış kombinleri açısından mükemmel bir kombin oluşturabileceksiniz.

Battaniye Atkı Kullanım Yöntemleri

Battaniye atkıları pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Battaniye atkıları kullanma yöntemleriniz şu şekildedir:

  1. İnce Kemerle Atkıyı Kullanma

Bu yöntemde atkınızı açarak omuzlarınızdan aşağıya bir şal gibi atmalı ve ardından ince bir kemer ile atkının iki tarafını birleştirmelisiniz. Böylece özgün ve marjinal bir görünüm elde ederek atkınızı bir aksesuar olarak değil kombininizin önemli bir parçası haline getirebilirsiniz.

  1. Klasik Dolama

Bu yöntemde battaniye atkınızı normal atkılarınız gibi boynunuza dolayarak kullanabilirsiniz. Bu yöntemde daha hafif yapıda olan ipek ve kaşmir battaniye atkıları tercih etmeniz; atkınızın boynunuza baskı yapmasını önleyecektir.

  1. Battaniye Atkınızı Omuzlarınıza Bırakın

Rengarenk battaniye atkılar kullanacaksınız; atkınızı en ön plana çıkarma yönteminiz atkınızı palto ya da ceketinizin üzerinden omuzlarınızdan aşağı bırakmak olacaktır. Böylece çapıcı battaniye atkı kombini elde etmiş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu