Güzellik

Çekici Ve Büyük Gözlere Ne Dersiniz

Gözlerin etkileyici bir bakışa dönüşmesinde çekici gözler oluşturmak gerekir. Bunun için de kadınların gözlerini daha büyük göstereceği yöntemlere ihtiyaç vardır.

Çekici Gözler Nasıl Elde Edilir

Kadınlara çekici ve büyük gözlere ne dersiniz diye sorulduğunda neredeyse tamamı bu gözleri elde etmek ister. Ancak her kadının gözleri istenilen şekilde büyük değildir. Bir takım özel ipuçları ile kadınlar büyük gözleri oluşturabilir.

Günümüzde çekici gözler ile büyük gözler eşleştirilmiştir. Kadınlar ne kadar büyük gözlere sahip olursa o kadar gözlerinde de çekicilik oluşturur. Bu nedenle de kadınlar için birinci öncelik gözleri irileştirmektir. Bunun için de makyaj hilelerinden yararlanılır.

Beyaz Göz Kalemi Kullanın

Gözlere derinlik kazandırmak ve daha büyük bir şekilde görünmesini sağlamak için öncelikli olarak beyaz göz kalemi kullanmak gerekir. Bu sayede istenilen büyük gözler elde edilir. Pek çok kadın gözlerine uyguladığı göz kaleminde siyah rengi tercih eder. Oysa bu durum tamamen gözlerin daha da küçülmesine neden olur. Beyaz göz kalemi gözün iç kısmına uygulanmalıdır. Daha sonra da gözün dış tarafına siyah göz kalemi ile çerçeve belirtilir. Bu şekilde yapılan makyajlar ile gözler daha büyük ve çekici olur.

Farklı Ton Göz Farı Uygulayın

Gözleri olduğundan daha büyük bir şekilde gösterme noktasında far kullanımı da son derece önemlidir. Öncelikli olarak göz farını kaş kemiklerine kadar uygulamak gerekir. Bu durum gözlerin daha iri bir hal almasına da yardımcı olur. Ancak gözlerdeki büyüklüğü arttırmanın asıl yolu iki farklı tonda farı kullanmaktır. Açık ve koyu tonlarını birlikte kullanmak kadınların daha büyük gözler elde etmesinde önemli rol oynar. Siz de küçük makyaj hileleri ile istediğiniz iri gözlere sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu