Teknoloji

Chrome Artık Flash Reklamları Yok Edecek Bir Güncelleme Yayınladı!

Chrome Artık Flash Reklamları Yok Edecek Bir Güncelleme Yayınladı!

Chrome, sunmuş olduğu bir çeşit güncelleme vasıtası ile çeşitli Flash içeriğe sahip olan bütün reklamları kapattı. Chrome’un yeni güncellemesinin içeriği nedir? Ünlü bir tarayıcı olan Chrome tarayıcısı Flash engelleme özelliğini uzun zamandır çıkartmayı planlıyordu. Google şirketinin son derece başarılı bir tarayıcısı olan Chrome tarayıcısı, birkaç gün önce materyal tasarım prensibini değiştireceği konusunda gündeme gelmiş idi. Tarayıcı bu sefer de reklamları engelleme seçeneğini duyurdu.

Chrome Flash Reklam Engelleme Özelliğini Ne Zaman Sunacak?

Chrome, 1 Eylül itibari ile kendini güncellemiş bulunuyor. Bu saatten sonra ise artık Flash reklamlar hiçbir şekilde gözükmeyecek. Yeni Chrome güncellemesi ile Adblock eklentisini kullanmaya gerek yok mu? Kullanıcılar ise Adblock eklentisini reklamları engelleyebilmek için bir alternatif olarak kullanmaktaydı. Chrome ise bu eklentiyi bir alternatif şeklinde tarayıcı içerisinde sunacak. Ayrıca Flash reklamların engellenebiliyor olması sayesinde artık Chrome tarayıcısından eskiye göre çok daha yüksek performanslar alacağız.

Chrome RAM Sorununa Çözüm Oldu

Chrome tarayıcısına yüklenmekte olan birçok eklenti bulunmaktaydı. Bu eklentilerin en başında ise Adblock eklentisi vardı. Kullanıcılar bu eklentileri ihtiyaç duydukları için yüklemekte ve kullanmaktalar.Chrome, flash engellemesi Adwords’u etkileyecek mi? Fakat bu eklentiler kullanıcıların tarayıcılarının yüksek miktarda RAM yemesine sebep olmaktaydı. Ayrıca Google Adwords hizmetindeki reklamları HTML5 formatına çevirdi. Bu saye de Google’a ait olan çeşitli reklamlar Flash olarak gözükmeyeceği için engelleme esnasında filtre dışı kalacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu