Trend & Moda

Davetler İçin Midi ve Mini Elbiseler

Davetlerde tercih edilen kıyafetlerde mini ve midi elbiseler çok sık tercih ediliyor. Uzun boylu bayandanlarda midi, kısa boylu bayanlarda ise mini elbiselerin tercih edildiği bu tür özel günlerde her zaman doğru seçimleri yaparak güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Peki davetler için midi ve mini elbiseler nereden bulur? Kime hangi elbise yakışır?

Mini Elbiseler Kimlere Yakışır?

Mini elbiseler, genelde kısa boylu olan kadınlara yakışır. Kısa boylular genelde bacaklarının daha uzun görünmesini ister bu yüzden mini elbiseleri tercih ederler. Mini elbiselere kış sezonunda dizüstü çizmelerle kombin yapabilirsiniz. Topuklular ise iddialı modeller siz konusu olduğunda tercih edilebilir.

Midi Elbiseler Kimlere Yakışır?

Uzun boylular için diz ve bilek hizasında biten midi elbiseler tercih edilebilir. Maskülen esintiler için tercih edeceğiniz stillerde omzunuza atacağınız ceket oldukça hoş bir görünüm yaratabilir. Birçok ünlü mağazada bulacağınız midi elbiseleri, farklı model ve renklerde satın alabilirsiniz. Özellikle kırmızı, siyah gibi modası geçmeyen renkler tercih ederek doğru karar verebilirsiniz.

Model Seçimi

Vücut tipinize göre doğru elbise seçimini yapabilirsiniz. A kesim modeller tercih ederek ihtiyacınız olan basen bölgesinin kamuflajını sağlayabilirsiniz. Düz kesimler ve vücuda yapışan modeller için kum saati vücut tipine sahip olanlar bu modelleri tercih edebilir. Kısa modeller ise kısa boylu olan kişiler için deri ceketlerle kombinlenebilir.

Mini ve Midilerin Altına Ne Giymeli?

Mini ve midi elbiselerin altına giyeceğiniz ayakkabılar özellikle bootie tarzı ayakkabılar olmaktadır. Bu ürünlerin tercih edilmesi, aslında ayakkabı modasında seçeceğiniz birçok modeli yine boyunuza göre seçmeniz gerektiği olacaktır. Stiletto ve dekolteli bootiler kısa boylular için ideal olurken, bilekten bağlı ayakkabılar ve mabet tarzı modeller uzun boylular için tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu