Yaşam

İlişkinizi Canlandıracak 10 Güzel Fikir

Sevgililik veya evlilik gibi ilişkilerde belirli bir dönemden sonra monotonluk, sıkıcı bir gidişat hissedilebilir. Bu gibi durumlarda daha canlı bir ilişki oluşturmak için bazı detaylara önem verebilirsiniz.  Yani daha hareketli ve yoğun hissin devamını sağlayan türde fikirler oluşabilir.  Özellikle uzun süreli ilişkilerde belirli bir süreden sonra alışkanlıklar rutin hale geldiğinden heyecan kaybı olabilmektedir.

Kendinize Kişisel Alan Yaratın

Düzenli ilişki yaşamak sadece birlikte hareket etmek demek değildir. Yani durmadan yanınızda olan bir kişi bir süre sonra sıkıcı olabilir ve artık bir şeyleri sorgulamaya neden olabilecektir. Bunun da temel nedeni aslında kendi istediklerinizi tek başınıza özgürce yapamamanızdır. Yani birlikte olmak zorunlu bir hale gelirse ilişkiyi de riske atar. Bu yüzden de kendinize yalnız da hareket edeceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Karşıdaki kişiye de bunu sağlayacak şekilde bir gidişat olmalıdır. Aynı durumu karşıdaki kişinin de yaşayabileceğini unutmamak gerekir.

Canlandırmak İçin Başka Neler Yapmalı

İlişkiyi canlandıran fikirler konusunun devamına bakılırsa da şu şekilde bir sıralama olabilir:

  • Cinsel birliktelik dışında sohbet etmek, düşünce paylaşmak, sosyal faaliyetlere gitmek gibi durumlara önem verin. Cinsellik bir ilişkinin önemli tamamlayıcısıdır ama hepsi değildir.
  • Birbirlerinizin arkadaşlarınızı sevmek zorunda olmadığınızı bilin. Zaman geçirirken de buna göre kendinizi şartlandırın.
  • Tatile gidin. Belirli aralıklarla tatil yapma fikri canlandırıcı olacaktır. Bunun için birlikte hazırlıklar yapın. Yer beğenin neler yapabileceğinizi hayal edin ve zamanı gelince de bunu yapın.
  • Spora önem verin. İster tek başınıza ister birlikte spor yapın. Bu şekilde daha zinde ve stressiz hissedersiniz. İlişki canlandırma açısından da fayda sağlar.
  • Belli aralıklarla ayrı kalın.
  • Şüphe ve güvensizlik duygularınızı gidermek için sorunları doğrudan ona sorun.
  • Dürüst olun.
  • Bir ayrılıp bir barışmayın. Laçkalaşan ilişkiler pek de mutlu etmez.
  • Bağımlı olmamaya özen gösterin. Bağlı olmak ve bağımlılık farklıdır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu