Trend & Moda

Gömlek Elbise Giymenin 5 Püf Noktası

Gömlek elbise giymek istiyorsanız, vücut tipinize yakışacak ve sizi ön plana çıkaracak modeller arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz.

Yaz aylarında kadınların en çok giydikleri kıyafetler arasında kuşkusuz gömlek elbise modelleri vardır. Son derece rahat olan aynı zamanda kullanışlı olan gömlek elbiseler, her kesim ve her yaş grubu tarafından tercih edilmektedir. Her vücut tipi kadın tarafından rahatlıkla kullanılan gömlek elbiseler, kurtarıcı olmakla birlikte ayakkabı ve çantanız ile birlikte şık bir kombin yapabilirsiniz.

  1. Gömlek Elbise Giyerken Kemer Kullanın

Gömlek elbise giydiğinizde şık bir görünüme sahip olmak aynı zamanda vücut hatlarınızı ortaya çıkarmak için elbise üstüne kemer kullanabilirsiniz. Kemer kullanmamanız durumunda bu elbise sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Büyük bir kemer kullanmak sizi oldukça şık gösterecektir.

  1. Gömlek Elbisede Renk Seçimi

Gömlek elbise giymenin püf noktalarından biri kuşkusuz renk seçimidir. En az model kadar önemli olan renk seçimi yaparken kilonuzu ve ten renginizi ön planda tutabilirsiniz. Örneğin fazla kilolarınız varsa koyu renkli gömlek elbiseler seçebilirsiniz. Aynı zamanda koyu tenli kişilere açık renkler oldukça yakışmaktadır.

 

  1. Kilolu Görünmemeye Dikkat Edin

Özellikle karın bölgenizde fazla kilolarınız varsa gömlek elbise giyerken son derece dikkatli olmalısınız. Bu elbise sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir. Bu elbiseyi giydiğinizde kilolu görünmek istemiyorsanız, şık bir kemer kullanabilirsiniz. Gömlek elbise giyerken dikkat edilebilecek püf noktalardan biri kuşkusuz bu elbiseyi vücut tipinize uygun olarak giymektir.

  1. Alt Kısmı Bol Elbiseler Tercih Edebilirsiniz

Şık bir elbise giymek kadar vücut tipinize uygun olan elbise giymek te son derece önemlidir. Özellikle kalça bölgeniz genişse, gömlek elbise giyerken alt kısmı bol elbise giyebilirsiniz. Bu elbiseler, üst kısmın inceliğini vurguladığından dolayı rahatlıkla giyebilirsiniz.

  1. Vücut Tipinize Uygun Seçim Yapın

Giydiğiniz her kıyafette olduğu gibi gömlek elbise seçimi yaparken de vücut tipinizi göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Böylece tercih ettiğiniz kıyafet sizi ön plana çıkaracak ve şık bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu