Gebelik

Hamilelik Sonrası Sağlıklı Zayıflama

Gebelik dönemini düzenli beslenme ile başardığınız zaman fazla kilo almazsınız. Gebelikte çok fazla kilo almışsanız üzülmeyin. Çaresi mutlaka vardır. Gebelik sonrası sağlıklı kilo verme anne adayları için önemli bir durumdur. Bedenleri sarkmadan iyi bir kilo vermeleri mümkündür.

Hamilelik Sonrası Sağlıklı Zayıflama
Hamilelik Sonrası Sağlıklı Zayıflama

Hamilelik Sonrası Zayıflama ve Sağlıklı Kilo Verme

Doğumdan sonra ne zaman diyete başlanacağı önemlidir. Erken yaptığınız diyetler sütün erken kesilmesine neden olur. Gebelik sonrası sağlıklı kilo verme ile anne adayları düzenli bir programa dâhil olacaktır. Gebelik döneminde fazla kilo almayan anneler özellikle gebelik sonrası emzirme sürecinde hızlı bir şekilde kendi kilosuna döner. Emzirme döneminde kesinlikle diyet yapmayın. Gebelik sürecini 9 ile 12 kilo tamamlayan bir anne uygun diyet ile bu kilosunu en fazla 6 ay içerisinde verir. 18 ile 30 kilo arası alan kişilerin kendilerine daha özen göstermesi gereklidir.

Hamilelik Sonrası Sağlıklı Zayıflama
Hamilelik Sonrası Sağlıklı Zayıflama

Gebelik sonrası hemen diyete başladığınız zaman sütün kesilmesi riski kuvvetlidir. Emzirme döneminde anne 700 ml süt salgıladığı için iyi bir beslenme gereklidir. Sizler 1 saat hafif egzersiz yaparak da kilonuzu koruyabilirsiniz. Emzirme döneminde anne ilk 4 ay içinde belirli bir kilo verir. Düşük kalorili besinler tüketmemeye çalışın. Besin gıdalarının hepsinden almaya çalışın. Anneler özellikle gebelik sürecinden sonra hemen kilo vermek ister. Bu uygulama bebeğe zarar verir. Anne sütü bebek için çok önemlidir. Sağlıklı şekilde emzirmeden sonra kilo vermeniz kolay olacaktır. Bebeğinizin sağlığı sizlerin süt emzirmesiyle orantılıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu