Yaşam

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hilesi

Son derece profesyonel makyaj yapmak sanılan aksine oldukça kolaydır. Bunun için küçük birkaç püf noktasını bilmek mükemmel bir makyajı ortaya çıkarmaktadır.

Makyaja başlarken öncelikle yüz şekline uygun olacak şekilde kontur yapılmalıdır. Yapılan kontur makyajı ile yüz şekline farklı bir görünüm kazandırılmalıdır. Kullanılan kontur ürünleri ile yüzde saklanmak istenen kısımlara sürülmelidir. Aydınlatıcı ürünler ise tam tersi yani ön plana çıkarılmak istenen yerler için daha uygundur.

Makyajda kaş son derece önemlidir. Kalın kaşlar ile yüz hatları daha dengeli görünmektedir. Özellikle küçük gözleri olanlar için kalın kaşlar gözlerin daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Bunun için kaşlar ile gözler arasındaki mesafeye dikkat edilmelidir. Mesafenin fazla olması kalın kaşın uygunluğu manasına gelmektedir.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Kadınlar genellikle eyeliner çekmek için püf noktasına ihtiyaç duyarlar. Kuyruklu eyeliner çekmek için öncelikle sürmeye kuyruk kısmından başlanmalıdır. İnce uçlu eyeliner ile çizginin taslağı oluşturulmalı daha sonra iç kısmı doldurulmalıdır. Böylece istenilen görüntü elde edilebilir.

Gözler için makyaj hileleri arasında kirpik kıvırıcı da bulunmaktadır. Bunun için kirpik kıvırıcı yaklaşık otuz saniye tutulmalı ve ardından kıvrık kirpikler dikkatlice serbest bırakılmalıdır. Bu işlemin ardından uygun bir maskara ile kıvrık kirpikler daha belirgin hale getirilebilir.

Makyajda ön plana çıkan noktalar arasında dudaklar da yer almaktadır. Genellikle herkes dudaklarının dolgun ve belirgin görünmesini istemektedir. Bunun için dudakların orta kısmına beyaz kalem sürülerek aydınlık verilmelidir. Daha sonra üzerine sürülen lip gloss ile daha dolgun dudaklar elde edilebilmektedir. Tarif edilen makyaj hileleri eksiksiz ve doğru şekilde uygulandığı takdirde daha kusursuz bir makyaj elde edilmekte, böylece daha güzel bir görünüme kavuşulmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu