Dekorasyon

Mutfaklar İçin Ünite Modelleri

Mutfaklarda ada ünite modelleri pratik açıdan son derece avantajlı ürünlerdir.  Dekorasyon ve malzeme istifleme açısından kritik önemi vardır.

Mutfakta Farklılık Yaratın

 Mutfak dekorasyonu ünite modelleri  ekstra depo alanı vermesi için birçok kişinin tercih ettiği ürünlerdir. Özellikle ada ünite için yer varsa bunu bir yerde sabitleyerek birçok malzeme için yer  temin etmiş olursunuz. Bu alan sizin aynı zamanda yemek pişirme hazırlama ve tüketme alanınız da olabilmektedir. Yani mutfakların yemek hazırlama ve tüketme alanları olduğu düşünülürse burada pratik şekilde tüm işlemleri yapmak zaman kazandırdığı gibi daha derli toplu işlem yapmanızda da etkili olacaktır.

Ada Ünite İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfakta ada ünite kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ada ünitenin yerleştirildiği alan yürüme ve mutfak içinde bulunan akışın engellenmemesi için kritik bir konudur.Yani mutfağınızda engel oluşturan bir durum varsa bunun önceden taslakla belirlenmesi gerekir. En az 1 metrelik rahat dolaşma alanı olması gerekmektedir.
  • Ada üniteler L tipi, U tipi ve G tipi mutfaklarda ek bir alan kazandırması açısından önemlidir.ancak bu mutfak türlerinde en az 100 metre kare alan gerektiğini de unutmamak gerekir.
  • Eski mobilyaları mutfak içerisinde değerlendirebilirsiniz. Çekmecesi bol dolapları ve ahşap bir masayı da ada ünite haline getirebilirsiniz. Yani sadece mağazalara tıkılı kalmak zorunda kalmazsınız.
  • Ada ünitesi mutfak dolabı ile uyumlu olmalıdır. Bu şekidle genel görsel bütünlük yakalanmış olur.
  • Küçük mutfaklarda ada ünitesi kullanmamak gerekir, ancak yine de kullanmak istiyorsanız mutfak içindeki diğer alanların olabildiğince eşya bakımından azaltılması gerekir. Rflar ve ek depolama alanlarından vazgeçmek iyi fikir olabilir. Aksi halde zaten küçük alan daha küçük görünür.
  • Ada ünite kullanımı sırasında merkezi bir yerde olan malzemeler olacağını düşünerek ürün seçmeniz gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu