Teknoloji

Neden nanoteknolojisi duyarlı kullanılmalı?

Neden nanoteknolojisi duyarlı kullanılmalı?

 

Artık elektrik ve bilgisayarlar gibi “nanoteknoloji” de hayatımızın her aşamasında daha iyi olanaklar sunmaktadır. Ancak her yeni teknoloji de olduğu gibi “nanoteknolojinin” de iki yönlü kullanımı vardır. Ticari ve askeri alanda “nanoteknoloji” sayesinde birçok güçlü silahlar ve gözetleme araçları yapılabilecek. Bu sebeple “nanoteknoloji” insanlar ve doğa için yararları ile birlikte aynı zamanda bazı riskleride beraberinde getirecektir.

“Nanoteknolojinin” önemli özelliklerinden bir tanesi de yalnızca daha iyi ürünler değil, aynı zamanda daha gelişmiş üretim araçları sunmasıdır.

Bir bilgisayar veri dosyalarını kopyalayabilir mi?

Özellikle de çok daha düşük bir maliyetle veya ücretsiz olarak istediğiniz kadar kopya üretebilirsiniz. İşte “nanoteknoloji” bu bilgisayar örneğinde görüldüğü gibi herhangi bir şeyi üretmeyi, basit bir dosyanın kopyalanması kadar kolay ve ucuz hale getirebiliyor. Bu sebeple “nanoteknoloji” bir çok kesime göre bir sonraki sanayi devrimi olarak adlandırılmaktadır.

“Nanoteknoloji” yalnızca düşük maliyetle çok yüksek kalitede ürünün yapılmasına olanak saglamayacak, aynı zamanda düşük maliyette ve daha yüksek hızda yeni nano fabrikalarının da yapılmasına imkan sağlayacaktır. “Nanoteknolojinin” bu kadar hızla yaygınlaşmasının sebebi kendi üretim araçlarını yeniden üretebilmesidir.

“Nanoteknoloji”; daha hızlı, daha düşük maliyetli ve daha temiz bir üretim ağı sunmaktadır. Bu üretimden elde edilecek araçlar katlanarak yeniden üretilebilecektir, bu şekilde birkaç gün içinde birkaç nano fabrikası milyonlarca fabrikayı üretecektir. Bu durum yenilikçi, güçlü ve potansiyel olarak oldukça tehlikeli ve bir o kadar da faydalı bir teknolojidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu