Dekorasyon

Davetiye Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Sedef Davetiye 3662
Davetiye Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Davetiyelerinizin hazırlanması için seçtiğiniz matbaaların adından sıklıkla söz ettirmiş olmasına özen gösterirsiniz. Bunun yanında size gösterilen katalogdan seçeceğiniz veya kendi hayalinizdeki şemaya göre hazırlanacak olan ruhunuzu temsil edecek davetiyelerin de mutlaka bir bedeli olacaktır. Genellikle Davetiye sayısı ne kadar çok olursa o kadar fiyatın düştüğünü gözlemleriz. Fakat tane başına düşecek miktarın saptanmasına bazı belli başlı özellikler vardır. İşte bu yazımızda bu özelliklerinden bazılarından söz edeceğiz.

Tasarım kişiye özel hazırlanmış mı?
Bu özelliklerin başında davetiye zarfını alan kişinin, zarfın içerisindeki kartı çıkarttığı an karşılaştığı tablonun ne denli özenli olduğu gelir. Bu da mutlaka kartın tasarımının sıradan mı, yoksa kişiye ve davete özel mi olduğunun göstergesi olacaktır. Örneğin; ilişkinizi veya neşenizi temsil eden bir sembol varsa bunun kalıbıyla davetiye hazırlatabilirsiniz. Ya da kullanacağınız renklerin seçimleri, yazının boyutları ve şekilleri göz önünde bulundurulacaktır. İşte tüm bunlar olduğunda fiyat sıradan davetiyelere göre daha fazla artış gösterecektir.

Davetiye kartlarında hangi madde kullanılmış?
Bir başka önemli detay ise kartlarda kullanılmış olan malzemelerin seçimlerinden anlaşılır. Düz bir kart kullanıldığında fiyatlar oldukça uygun gelebilir. Ancak bir daha belki hiç tekrarını yaşayamayacağınız böylesine özel bir gününüz de maddiyatı biraz daha arka plana atabilirsiniz. Kartları seçerken gömme kartlar, geri dönüşümlü materyallerin kullanıldığı kartlar ya da tohum kartlar sade olanlarına göre fiyatları arttırmak için bir nedendir

Davetiye kartlarına aksesuar yapılmış mı?
Sevdiğimiz bir arkadaşımızdan geldiğini anladığımız bir davetiyeyi elimize aldığımız zaman ilk etapta içeriğinden çok şekli dikkatimizi çeker.
Bir gün herhangi bir özel gününüz için kendi davetiyelerinizin hayalini kurup hiç unutamayacağınız detayları aklınızda yer edindirebilirsiniz.
Bunlara örnek olarak zarfların açılışlarındaki farklılıkları, püskül veya dantel detaylarını, kurdele ya da daha farklı iplerden yapılmış detayları kullanmak isterseniz bunlar da size ek bir masraf açacaktır. Daha fazla örneklendirebileceğimiz bu fiyat artışlarına neden olan detaylara yer verirken yapacağınız masraftan çok, masrafı yaptığınız zaman buna değip değmeyeceğini düşünün. Bugüne kadar size gelmiş olan davetiyelerden ne kadar memnun olmuşsanız, siz de karşınızdaki kişilere aynı memnuniyeti yaşatmalısınız. Göz zevklerine hitap edecek olan seçimler yapmalısınız.

Daha çok bilgi ve davetiye modelleri için www.sedefcards.com u ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu