Sağlık

Saç Dökülmesine Etkili Bir Çözüm

Saç Dökülmesine Etkili Bir Çözüm
Saç Dökülmesine Etkili Bir Çözüm

Saç dökülmesi günümüzde özellikle erkeklerin korkulu rüyası durumunda. Saç dökülmesini etkileyen bir çok faktör olduğu artık herkesçe biliniyor. Bu faktörlerin bazıları , genetik faktörler ve stres ancak her saç dökülmesi bu iki faktör kaynaklı kesinlikle değildir. Saçın doğal yapısında ki zayıflama yani saçın ihtiyaç duyduğu maddeleri alamaması saç dökülmesinin en önemli sebebidir. Bu yazımızda saç dökülmesine karşı etkinliği ispatlanmış bir doğal formülü paylaşacağız. İnternette buna benzer doğal yağ karışım formüllerine çok sayıda rastlanmakla beraber, bunların bir çoğunun toplama-gerekli yağlardan en az bir kaçının eksik olduğu ya da birbirini etkisiz hale getiren yağlar içerecek kadar komik olduğunu söyleyebiliriz. 

Öncelikle aşağıda söyleyeceğim karışım , her gün saç diplerine sürülmeli ve en az yarım saat, mümkünse 2-3 saat boyunca bekletilmelidir. Daha sonra saç en fazla iki kez şampuanlanarak yıkanmalıdır.

Formülümüzde karışımı “tüp” ölçüsüyle anlatacağım ancak siz herhangi bir miktar katabilirsiniz.(Örneğin ;Benim 2 tüp dediğim yağdan 2 kaşık katarsanız, 1 tüp dediğim yağdan da mutlaka 1 kaşık katmalısınız.)

– 2 Tüp Havuç Yağı
– 1/2 Tüp Ceviz Yağı
– 1/2 Tüp Zeytin Yağı
– 1/2 Tüp Badem Yağı
– 1 Tüp Sarımsak Yağı
– 1/10 Tüp Çam terebenti

Karışım sarımsak yağı içermekle beraber , diğer yağlardan da bol miktar da içerdiği için, sarımsak kokmamaktadır.

1/10 Tüp çam terebentini karışıma katmayarak kullandığınız şampuanın içine de katabilirsiniz. (az olması hususu önemlidir.)

*Havuç yağı karışımımızın olmazsa olmazı ve en önemli unsurudur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu