Diyet

Su Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir?

Su Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir? Su diyeti genel olarak sağlığını korumak ve zararsız kilo vermek isteyen kişilerin ilk tercihi arasında yer almaktadır.

Su Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir? Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için gün içinde en az 2,5 litre su içmemiz gerekmektedir. Su içmek insanın en temel yaşam faktörlerinden birisidir. Su insan bedenine faydalı olduğu gibi hem de kilo verme açısından da oldukça yararlıdır.

Su Diyeti Nasıl Uygulanır

Su diyeti ne gün içinde bol miktarda sıvı içecek tüketerek vücuda tokluk hissi yaratması ve katı gıdalar tüketilmemesine dayanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre insan soğuk su içtiğinde suyun sıcaklığının vücut sıcaklığına denk getirilmesi amacıyla vücudun fazla enerji harcaması ve bunun da kalori yakımına sebep olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Günlük hayatımızda ihmal ettiğimiz su içme miktarını su diyeti ile de tamamlamış oluyor bu sebeple Böbrekler çalışıyor ve vücuttaki toksinler atılmış oluyor.

Su diyeti günde en az 2 2,5 litre su tüketerek vücuda sıvı alımını artırıp vücutta tokluk hissi yaratmayı amaçlamaktadır. Birçok uzmanın yapmış olduğu açıklamalara göre su diyeti ne Sadece su tüketerek değil diğer besinlerden faydalanabilmek için diğer sıvılarla da yapılabileceğini açıklamıştır. Örneğin limonlu su içerdiği C vitamini sayesinde hem kalp ve damar hastalıklarını önler hem de metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Su diyeti günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmektedir su diyeti ne istikrarlı ve şekilde uyguladığınız takdirde kilo verme olasılığınız artacaktır. Dilerseniz su orucu ile de kilo vermek oldukça mümkün. Su diyetinde;

  • 1.gün pişmemiş sebze ve meyveleri tüketmelisiniz.
  • Akşamları da 1 litre suya 1 paket karbonat atıp daha sonra bu su içmeniz gerekir.
  • 2.gün 1 litre Ilık suya 2 adet limonu sıkıp 3 kaşık bal katmalısınız. Sonrasında güne başlamadan bu karışımı içerek günün devamında da bu karışımı bitirmeyi hedeflemelisiniz.
  • 3. gün vücudunuz artık diyeti ayak uydurduğu için iki gün hazırlamış olduğunuz karışımı tüketerek güne devam ediyorsunuz.
  • 4. gün bir günde yapmış olduğumuz karışımı tüketerek bağırsaklarınız temizlemeyi hedefliyorsunuz. Sonucunu bu şekilde devam ettirerek hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız takdirde bir uzmana danışmanız da fayda vardır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu