Gebelik

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur

 

Tüp bebek tedavisi gereğinden fazla stresli ve uğraştırıcı bir tedavi yöntemdir. Tüp bebek tedavisinden istenilen sonucun elde edilmesini engelleyen bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar arasında anne adayının çok fazla stresli olması durumudur. Bunun yanı sıra embriyo transferi sonrasında döllenen yumurtanın nakil edilmesinden sonra tutunarak, yerleşeceği endometrium tabakanın yeterli kalınlığa ve büyüklüğe ulaşmaması durumunda sorunlar meydana gelmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için akupunktur tedavisi uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisinde akupunktur önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra tedaviden olumlu bir sonuç alınması oranını da etkilemektedir.

Akupunktur Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Akupunkturun tüp bebek tedavisinde uygulanacak olan zamanı anne adayının tedavi sonrasında durumu belirlenmektedir. Olumsuz bir durumla karşılaşıldığı zaman akupunktur tedavisi uygun bir şekilde uygulanmaktadır. Embriyo transferinden yaklaşık 1 ay önce haftada 1 defa ve embriyo transferi yapıldıktan sonra 1 veya 2 saat önce uygulanabilir. Akupunktur tedavisi tüp bebek tedavisinin olumlu bir sonuç ortaya koyması için oldukça önemlidir. Bu nedenle gerektiği durumlarda mutlaka yapılan Bir tedavidir. Anne adayının sağlığını tehdit etmeyecek şekilde uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisi yapılmadan 3-4 ay önce yapılmalıdır.

Akupunktur Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Akupunktur tedavisin ne kadar süreceği hastanın sağlık durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra akupunktur tedavisinin tüp bebek tedavisi üzerindeki etkisi de gözlemlenerek tedavi süresi uzatılmakta veya kısaltılmaktadır. Akupunktur ile tüp bebek tedavisi desteklenmektedir. Bu yöntemin, adaylara sağladığı olumlu etken, ağrısız ve sancısız olarak uygulanmasıdır. Uygulanması oldukça kolay bir tedavidir. Özellikle panik atak sorunu yaşayan kişilerin tüp bebek tedavisi öncesinde mutlaka akupunktur tedavisi yaptırması gerekmektedir. Akupunktur tedavisi tüp bebek tedavisini önemli derecede etkilemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu