Yaşam

Alışveriş Hastalığını Yenmek İçin

Alışveriş yapmak genel olarak tüm bayanlar için vazgeçilmez bir durumdur. Bayanlar için bu iş büyük tutkudur. Bu tutku zaman içinde büyük bir hastalığa neden olur ve gün geçtikçe kişilere her türlü maddi manevi zarar vermeye başlar. Alışveriş hastalığını yenmek için yapılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Alışveriş Yapmak

Özellikle bayanlar ister yaşamınız çok daha hareketli olsun isterseniz çok daha skıcı ve sakin bir yaşam tarzı olsun her zaman gerekli gereksiz alışveriş yapmak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olmaktadır. Bu durum zaman içinde çok daha fazla bir şekilde ilerlediği zaman alışveriş yapmadıklarında bayanlar kendilerini çok mutsuz ve rahatsız hissedeceklerdir. Böyle bir durum olduğu zaman alışveriş tutkusunun büyük bir hastalığa neden olduğu anlamına gelmektedir. Bu hastalığa oniomania olarak bilinmektedir ve bunun önüne geçmek gerekir.

Alışveriş Hastalığı Nasıl Yenilmektedir?

Alışveriş hastalığı oniomania genel olarak alış veriş yaptıktan sonra kendi içlerinde bir rahatlama olması ve üzüntü duyduğu şeyden artık rahatsız olmamalarıdır. Bu hastalılktan kurtulmak için ilk olarak yapılması gereken kendinize bakmanızdır. Bu sorundan rahatlılla kurtulmak için kendinizi mutlu etmek için başka yollar denemelisiniz.

Ayrıca bu hastalıktan kurtulmanın başka bir yolu da alışveriş sitelerinden ve mağaza vitrinlerinden uzak durmalısınız. Böyle hareket ettikleri zaman azda olsa bu hastalıktan korunmak için adım atmış olur. Aksi taktirde istemeden de olsa alışveriş yapmaya başlayacaksınız.

Kredi Kartı Yerine Nakit Kullanın

Alışveriş hastalığı olan kişiler kredi katlarının son limitlerine kadar harcama yaparlar. Bu neden ile alışveriş yaparken kesinlikle kredi kartı yerine nakit para kullanmanız çok önemli bir noktaya sahiptir. Oniomania hastalığını yenmek kendi sağlığınız ve bütçelerinizi korumak adına çok daha önemli bir yere sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu