Gebelik

Hamile Kalmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Gebelikte sıkıntı yaşamamak adına hamile kalmadan önce bilmeniz gerekenler adı altında sunulan bilgilere göre hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yumurtalık Kontrolü

Hamilelikte problem çıkarabilecek olan kistler, mutlaka kontrol edilmeli. Kişinin yumurtalıklarında kist varken hamile kalması mümkündür. Hamile kalmadan önce bilmeniz gerekenler arasında hamile kalmaya karar vermeniz halinde, mutlaka bir kadın doğum ile görüşmek yer alır. Yumurtalıklarınızın kontrol edilmesi ile hamilelik için uygun olup olmadığına bakılır. Sağlıklı şekilde hamile kalmanız için mutlaka bu hususa dikkat etmelisiniz.

Kan Tahlilleri

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kan değerlerinizin iyi olmasıdır. Kanınızdaki oranların doğru olması, sağlıklı bir hamilelik geçirmeniz açısından önemlidir. Vitamin almanız, değerlerinizin düzene sokulması gibi talepler ile kadın doğumla görüşmeniz doğru olacaktır.

Kadın doğumun hamile kalmanız için herhangi bir sakınca görmemesi, hamile kalmanız için önemlidir. Oluşabilecek problemin önüne geçilerek, direkt olarak hamile kalmanız sağlanacaktır.

Diş Kontrolleri

Hamileyken diş çektirmek sorunlu oluyor. Bu sebeple herhangi bir diş sorununuz varsa, hamile kalmadan önce çözülmesi gerekiyor. Bunun için hamile kalmadan önce mutlaka diş kontrollerinizin yapılmasına da dikkat etmelisiniz. Kontrollerin sonunda dişlerinizde herhangi bir problem varsa, çözümlenmesi sağlanacaktır. Tedavilerinizin tamamlanmasından sonra sağlıklı bir hamilelik geçirmek üzere hamile kalabilirsiniz.

Beslenme Düzeni

Hamileyken alkol ve sigara tüketimi sıfıra indirilmelidir. Bunun için mutlaka hamile kalmadan önce beslenme düzeninizin değişeceğini göze alarak hamile kalmalısınız. Sonrasında bebeğinize zarar vermemek adına, koşulları biliyor olmanız önemlidir. Protein, vitamin, karbonhidratın düzenli olarak alınması gerekiyor. Bu durumda sorun yaşamadan, direkt olarak hamileliğinizi geçirmeniz söz konusu olacaktır.

Yukarıda verilen hususlara göre hareket etmeniz önemlidir. Gebelik öncesi mutlaka bunları gerçekleştirmeniz önemli olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu