Ekonomi

Maaş Teminatlı Kredi Nedir?

Maaş teminatlı kredi nedir sorusuna cevap bulmak istediğinizde son derece önemli olan kredilendirme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Maaş teminatlı kredi nedir ve hangi bankalar tarafından verilir gibi sorulara cevap bulmak istediğinizde bu kredileri değerlendirmeniz son derece kolay olacaktır. Genelde kişinin gelir durumuna bağlı olarak değerlendirilen krediler, maaşın belirli bir katı oranında verilmektedir. Kişinin maaşı dışında bir gelirinin olmaması durumunda maaş teminat edilerek belirli bir limite kadar kredi verilebilir.

Kredi kullanmak istediğinizde genelde düzenli bir gelirinizin olması ve kredi notunuzun iyi olması gerekir. Bu şartları taşıyorsanız tüketici kredisi gibi kredileri alabilirsiniz. Ayrıca daha yüklü miktardaki kredi kullanımları söz konusu olduğunda da ev ipotekli kredi gibi yüksek meblağlı krediler de kullanabilirsiniz.

tüketici kredisi

Hangi Bankalar İpotekli Kredi Veriyor?

Ev almak istediğinizde daha yüksek meblağlara sahip olan krediler söz konusu olacaktır. Bu durumda ipotekli kredi veren bankalar kat mülkiyetli krediler vermektedir. İpotekli olarak kredi veren bankalar genelde tüm bankalardır. Ancak bazı bankalar daha düşük faizler ve daha uzun vadeler verdiği için daha yakından takip edilmektedir. Bu tür uygulamalar söz konusu olduğunda dikkat çeken birçok sistemin hayata geçirilmesini sağlayan kredi seçenekleri Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Halkbank ve İş Bankası gibi popüler bankalarda verilmektedir.

Konut kredisi dışında, konut ya da aracınızı teminat göstererek yani ipotek ettirerek kredi kullanmanız da mümkün olabilir. Bu durumda öncelikle mülkünüzün değerini tespit ederek kullanabileceğiniz kredi üst limitini ortaya çıkarmanız gerekecektir. Limitler belirlenirken son derece önemli olan ipotek miktarı ve risk oranı da değerlendirilmektedir.

İpotekli Kredi Nedir?

İpotekli kredi, genel olarak kullanılan kredilerin belirli bankalar kapsamında yüksek limitler göz önünde bulundurularak kullanılmaktadır. İpotekli krediler tercih edildiğinde son derece önemli olan bu işlemlerin gerçekleşmesi için teminat gösterecek ve sadece size ait olacak bir mülkünüzün olması gerekir.

Farklı kredilerin kullanılması ve daha yüksek likitide gereksinimleri söz konusu olduğunda İpotekli kredi seçenekleri gündeme gelebilir. Bu tür problemlerin giderilmesi gerektiğinde kredi seçeneklerini değerlendirmek istediğiniz bankayla detayları görülebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu